Written by 14:35 Kulinaria Views: [tptn_views]

Czy zielona herbata jest zdrowa? Kto powinien pić zieloną herbatę?

Większość osób, które zamierzają się zdrowo odżywiać, zastanawia się, jak prawidłowo przyrządzać różne posiłki. W tym celu poszukują odpowiednich przepisów na zdrowe dania w internecie. Jednakże warto też zastanowić się nad płynami, z których korzystamy na co dzień. W niniejszym artykule będziemy pisać o zielonej herbacie i jej zastosowaniach, a także powiemy, kto powinien ją pić.

Jakie właściwości ma zielona herbata?

Jeśli zamierzamy zdrowo się odżywiać, powinniśmy kupować produkty w zaufanych sklepach spożywczych. Takie owoce i warzywa są już bogate w witaminy, które pozytywnie wpływają na nasze zdrowie.

Gdy zamierzasz przejść na zdrowy tryb życia, w internecie możesz znaleźć wiele porad odnośnie prawidłowego odżywiania, np. zdrowe jedzenie omawia blog stoliczku.pl. Przedstawione są tam m. in. ciekawe sposoby jak pozbyć się pestycydów z owoców i warzyw, a także czego należy unikać podczas zdrowego odżywiania. Przy zdrowych posiłkach warto też pamiętać o różnych napojach, które towarzyszą nam na co dzień. W przypadku, gdy mamy do czynienia z zieloną herbatą, możemy także poprawić nasz układ trawienny. Czy to rzeczywiście prawda?

 Zielona herbata posiada wiele bogatych składników odżywczych tj. aminokwasy, polifenole, cynk, witaminy A, C, E, B itp., które mogą nie tylko wzmocnić nasz organizm, ale także poprawić florę jelitową oraz pomóc przy spalaniu niechcianej tkanki tłuszczowej. Herbata ta nie podlega procesowi fermentacji. Co to oznacza? Dzięki temu uzyskuje swój unikalny smak i dodatkowo zawiera składniki odżywcze, jakie zostały wymienione powyżej.

Czy zielona herbata jest zdrowa?

Czy warto pić zieloną herbatę do każdego posiłku? Nie zawsze. Warto zaznaczyć, że zielona herbata posiada wiele bogatych składników (w tym kofeinę), które mogą pobudzić organizm do lepszego funkcjonowania. Jednak, aby nie przesadzić z jej nadmiarem, należy ograniczyć dawkę do minimum 4 filiżanek dziennie. Dlaczego? Po wypiciu większej ilości filiżanek można mieć kłopoty ze snem.

Warto wiedzieć, że nie wszystkie rodzaje zielonej herbaty są zdrowe –  dużo zależy od uprawy liści i ich zbioru. Gdzie zatem można kupić liście zielonej herbaty?  Zieloną herbatę znajdziesz w różnych marketach spożywczych, a także w sklepach zielarskich. W tych drugich możemy mieć pewność, że kupujemy naturalne liście zielonej herbaty.

Kto powinien pić zieloną herbatę?

W zasadzie każda osoba może pić zieloną herbatę. Warto jednak zwrócić uwagę na ilości przyjmowanej dawki, podczas zdrowego odżywiania zalecane są minimum 4 filiżanki dziennie. Kobiety w ciąży mają ograniczenie do 2 takich filiżanek, aby nie występowały efekty uboczne wspomniane powyżej. Osoby, które biorą regularnie leki, mogą pić tylko 1 filiżankę. Dlaczego? Zielona herbata posiada wiele bogatych składników, jednakże w kontakcie z różnymi lekarstwami może wejść w interakcje i być szkodliwa dla zdrowia.

Close