Written by 19:11 Poradnik Views: [tptn_views]

Czym są nasiona konopi outdoor?

nasiona outdoor

Nasiona konopi outdoor oznacza, że nasiona te są przeznaczone do uprawy na zewnątrz, poza zamkniętymi pomieszczeniami. Od lat hodowcy starają się wynaleźć takie gatunki, które przetrwają trudne warunki klimatu, który panuje z dala od słonecznego południa. Do tego celu nada się niewielki prywatny ogródek lub taras. Pamiętaj jednak, że musi on być dobrze nasłoneczniony. Gdy już masz odpowiednie miejsce, czas przejść do działania! Dowiedz się krok po kroku, jak założyć uprawę marihuany outdoor. Pamiętaj jednak, żeby robić to zgodnie z prawem, czyli tam, gdzie uprawa konopi outdoor jest zalegalizowana.

Po pierwsze – poznaj klimat i wybierz nasiona konopi outdoor

Rozpoczęcie uprawy marihuany indoor wymaga przede wszystkim dobrego poznania klimatu, w jakim mieszkasz. Choć konopie mogą dostosować się do różnych warunków, te zbyt ekstremalne uniemożliwią ich wzrost. Temperatury nie mogą spadać poniżej 12 stopni Celsjusza, ale zbyt wysoka temperatura (powyżej 30 stopni) również nie jest dla nich korzystna. Gwałtowne opady, zbyt duża wilgotność i porywisty wiatr mogą doprowadzić do uszkodzenia lub nawet obumarcia rośliny. Oprócz podstawowych warunków pogodowych, powinieneś również zrozumieć, jak długo trwa i zmienia się długość dnia na Twojej szerokości geograficznej.

Gdy znasz już te uwarunkowania, czas przystąpić do doboru odpowiednich nasion. Odmiana powinna być dostosowana do klimatu, w przeciwnym razie uprawa nie zakończy się sukcesem. Nasiona outdoor odmian wyhodowanych specjalnie do danego klimatu, są bardziej tolerancyjne na panujące w nim warunki. Jeżeli np. bardzo obfite deszcze są normą w klimacie, w jakim żyjesz, powinieneś wybrać odmianę, która charakteryzuje się dużą odporność na pleśń.

Po drugie – odpowiednie miejsce

Wybór odpowiedniego miejsca jest kluczowy, gdy sadzisz nasiona konopi outdoor i w dużym stopniu wiąże się z ustaleniami, jakie uczyniłeś w pierwszym kroku, czyli identyfikacji klimatu. Rośliny powinny otrzymywać około 6 godzin światła dziennie. Pamiętaj, że jeżeli klimat, w którym żyjesz charakteryzuje się silnym wiatrem, roślina powinna rosnąć przy miejscu, które zatrzymuje ciepło (np. ceglana ściana). Podczas wyboru miejsca sadzenia ważna jest również kwestia prywatności. Warto zabezpieczyć marihuanę przed potencjalnymi złodziejami czy zwierzętami. Możesz osłonić ją wysokimi krzewami lub ogrodzeniem. Wybierając miejsce do posadzenia konopi, pamiętaj, że niektóre gatunki mogą osiągać nawet 3 metry.

Po trzecie – ziemia i nawożenie

Rośliny konopi wymagają odpowiedniej gleby. Powinna być bogata w substancje organiczne, lekko kwaśna i dobrze osuszona. Musisz o tym pamiętać, sadząc marihuanę bezpośrednio w ziemi. Będzie ona potrzebowała dodatkowej obróbki, jak dodanie kompostu czy włókna kokosowego. Poza tym konopie wymagają dużo pokarmu, szczególnie związków takich jak azot, potas, fosforan. Jeżeli jesteś początkującym hodowcą, najlepiej skorzystaj z gotowych odżywek do konopi. Są one odpowiednio dostosowane do potrzeb tej konkretnej rośliny. Jeżeli preferujesz ekologiczne metody nawożenia, powinieneś zainteresować się naturalnymi nawozami, jak mączka rybna, mączka z wodorostów czy guano nietoperzy. Ich stosowanie wymaga jednak większego doświadczenia.

Po czwarte – podlewanie i ochrona

Podlewając konopie musisz pamiętać, że woda z kranu może wpływać na pH gleby, dlatego wielu hodowców filtruje ją przed podlewaniem. Roślinę podlewamy wodą, a następnie czekamy aż 3 górne centymetry ziemi będą suche, następnie powtarzamy podlewanie. Pamiętaj, że rośliny hodowane w gorących warunkach wymagają częstszego podlewania. Nie dopuść jednak do „przelania” rośliny. Jest to częsty błąd wśród początkujących. Jeżeli żyjesz w klimacie, gdzie temperatura spada poniżej 5 stopni Celsjusza, występują ulewne deszcze czy silny wiatr, musisz zaopatrzyć się w mini szklarnię lub specjalne klosze na rośliny. W przeciwnym razie zostaną one uszkodzone lub obumrą. Nie zapominaj o regularnym sprawdzaniu, czy na roślinie nie ma widocznych oznak działania szkodników.

Close