Written by 17:21 Poradnik Views: [tptn_views]

Czyściwa przemysłowe czy ręczniki papierowe dla branży medycznej?

Czyściwa przemysłowe to produkty, które pomagają utrzymać czystość w miejscach, które wymagają zachowania najwyższych standardów w tej dziedzinie. Stosuje się je zarówno w firmach produkcyjnych, warsztatach samochodowych, jak i w branży medycznej. Materiały te cechuje duża wytrzymałość oraz absorpcja. Jakie są rodzaje tego typu czyściw i czy mogą je zastąpić zwykłe ręczniki papierowe?

Gdzie kupować czyściwa przemysłowe?

Czyściwa przemysłowe, czyli materiały używane w warsztatach usługowych, salonach kosmetycznych, zakładach przemysłowych, w gastronomii, a także w branży medycznej można zakupić w hurtowniach sprzedających produkty takie jak chemia profesjonalna, czy sprzęt i akcesoria do sprzątania. Istnieje wiele rodzajów tego typu produktów, dlatego czyściwa przemysłowe porównasz na silcopolska.pl.

Czyściwa w branży medycznej – co warto wiedzieć?

Branża medyczna jest bardzo specyficzna, gdyż wymaga użycia wyjątkowo bezpiecznych, ale jednocześnie skutecznych środków czyszczących. Czyściwa są tu wykorzystywane nie tylko do wycierania plam, cieczy, ale również do polerowania delikatnych obiektów, czy wycierania szkła. Oznacza to, że muszą być nie tylko skuteczne, ale również delikatne. Takie wymagania spełniają czyściwa celulozowe, które charakteryzują się miękkością oraz elastycznością.

Zastosowanie w branży medycznej znajdują również czyściwa bezpyłowe, które sprawdzają się przede wszystkim w sytuacjach wymagających precyzji i delikatności. Tego typu produkty tworzone są przy użyciu specjalnych włókien, których struktura sprawia, że zbierają one dokładnie wszelkie zanieczyszczenia, jednocześnie nie pozostawiając żadnego pyłu.

Trzeba również wspomnieć o czyściwie przemysłowym włókninowym, które posiada bardzo szerokie zastosowanie, m.in. w branży medycznej. To tworzywo, określane również jako bawełniane, jest bardzo elastyczne i miękkie, co sprawia, że świetnie nadaje się do czyszczenia miejsc trudno dostępnych.

Czy ręczniki papierowe sprawdzają się w branży medycznej?

Produkty papierowe mają bardzo szerokie zastosowanie w branży medycznej. Przede wszystkim ręczniki papierowe jednorazowe stanowią świetną alternatywę dla suszarek do rąk. Nie wszyscy wiedzą o tym, że ręczniki papierowe dozowane z podajników stanowią najbardziej higieniczną opcję wycierania rąk w miejscach publicznych.

Praktycznym rozwiązaniem są również papierowe podkłady na kozetki. Tego typu jednorazowe prześcieradła zapobiegają przenoszeniu infekcji, gdyż oddzielają powierzchnię leżanki, na której pacjenci kładą się i siadają od ich ciała. Takie produkty dostępne są w różnych rozmiarach, dzięki czemu każdy szpital, czy ośrodek zdrowia, a także prywatne gabinety mają możliwość doboru podkładów według własnych potrzeb.

Produkty papierowe dla branży medycznej to również serwety dla pacjentów i śliniaki ochronne, które są niezbędne w gabinetach dentystycznych. Jak widać, tego typu produkty mają bardzo szerokie zastosowanie.

Close