Written by 13:41 Kosmetyki Views: [tptn_views]

Herbata na włosy? Jak dbać o włosy domowymi sposobami?

Domowa pielęgnacja włosów wcale nie musi być trudna. Jest kilka naturalnych specyfików, do których dostęp ma każdy z nas i mają one naprawdę prozdrowotne właściwości. Jak zadbać o piękne włosy przy użyciu domowych metod?

Jak dbać o włosy?

Mówiąc o pielęgnacji włosów, najczęściej ma się na myśli tak podstawowe działania jak mycie szamponem i wcieranie odżywek. Specyfiki te są powszechnie dostępne w sklepach, jednak należy zwrócić uwagę na ich skład i przeznaczenie. Typ włosów, jaki się posiada, także ma wpływ na ich wygląd czy ewentualne problemy, jakie sprawiają. Dodatkowo pora roku także ma duże znaczenie. Jak dbać o włosy zimą omawia Mangopress, a tego typu pielęgnacja różni się znacząco od tej, dokonywanej latem. Inne temperatury, inne warunki atmosferyczne, a więc i inne reakcje włosów i ich potrzeby. Coraz popularniejsze jest przy tym korzystanie z domowych metod, które wyróżniają się tym, iż sięga się po preparaty zdrowe i jednocześnie pewne. Oto kilka sprawdzonych sposobów i produktów, po które może sięgnąć każda z nas.

Jakie są naturalne płukanki do włosów?

Właściwie mamy tutaj dwa główne rozwiązania, czyli skorzystanie z płukanki ziołowej lub z octu jabłkowego. W pierwszym przypadku wystarczy sięgnąć po zioła lub nawet gotowe saszetki w formie do parzenia. Wystarczy zalać je wrzątkiem i odczekać do wystygnięcia, a następie tak przygotowanym naparem przepłukać włosy. Najlepiej nadaje się do tego napar z ziela skrzypu, rumianku, kory dębu, lawendy, łopianu, kozieradki czy ziela rozmarynu. Bardzo dobrym produktem jest także standardowa zielona herbata, która może być zarówno wykorzystywana samodzielnie, jak i stanowić jeden ze składników w połączeniu z ziołami. Jeżeli chodzi o ocet jabłkowy, w tym przypadku miesza się jedną łyżkę z dwiema szklankami wody i polewa włosy.

Jakie domowe maseczki na włosy?

Maski pozwalają na odpowiednią pielęgnację włosów oraz skóry głowy. Nakłada się je na całą długość i najczęściej zostawia na jakiś czas, by potem je spłukać. Wśród popularnych domowych zabiegów warto wymienić choćby maseczkę z siemienia lnianego. Wystarczy 2 łyżki zalać szklanką wody i zagotować, by powstała gęsta masa. Gdy ostygnie, nanosi się ją na włosy i zawija ręcznikiem. Świetnie w roli maski sprawdzają się też jajka, miód, drożdże i awokado. Podobnie jak wcześniej i tutaj wmasowuje się poszczególne składniki we włosy i pozostawia na kilkanaście minut.

W jaki sposób olejować włosy domowymi sposobami?

Ważnym zabiegiem pielęgnacyjnym dla włosów jest także olejowanie. W tym wypadku korzysta się jednak przede wszystkim z gotowych olejków, jak choćby arganowy, który wciera się w strukturę włosów suchych lub wilgotnych, co nie ma to większego znaczenia. Wybór olejów będzie jednak uzależniony od tego, jaki typ włosów się posiada i czy są one nisko (zdrowe), średnio (lekko zniszczone) czy wysokoporowate (bardzo zniszczone). Sprawdzić może się między innymi olej kokosowy, lniany, rycynowy, słonecznikowy, shea, jojoba, z pestek dyni, kiełków pszenicy, z wiesiołka, konopny czy z orzechów.

Close