Written by 16:02 Lekarze Views: [tptn_views]

Na czym polega lipolifting? Zastosowanie i efekty zabiegu

Własna tkanka tłuszczowa może być równie dobrym wypełniaczem jak kwas hialuronowy. Zabieg określany jako lipolifting pozwala na przeszczepienie jej w miejsca, gdzie pozwala na nadanie twarzy lub ciału estetycznego wyglądu. Co warto o nim wiedzieć?

Co to jest lipolifting?

Procedura medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej określana jako lipolifting albo lipofilling jest rodzajem przeszczepu tłuszczu z jednego obszaru ciała pacjenta w inny obszar.

Zabieg tego typu działa dwukierunkowo, ponieważ pozwala on na usunięcie nadmiaru tkanki tłuszczowej z określonego obszaru, ale jednocześnie pozwala na poprawę wyglądu innego obszaru za jej pomocą.

Tkanka tłuszczowa działa wtedy nie tylko jako wypełniacz, lecz też dzięki zawartości komórek macierzystych wspomaga odnowę skóry, co powoduje, że staje się ona bardziej jędrna, elastyczna.

Lipolifting – jakich obszarów dotyczy?

Najczęściej do pobrania tkanki tłuszczowej dochodzi z obszarów jak brzuch, okolice bioder, ud. Następnie może być ona przeniesiona w miejsca jak okolice oczu, policzki, usta, pośladki, piersi czy dłonie.

Jak widać, lipolifting ma naprawdę bardzo szerokie zastosowanie i jest on w stanie poprawić wygląd wielu obszarów ciała i dodatkowo twarzy.

Jakie zalety ma lipolifting?

Aktualnie zabieg ten jest bardzo często polecany jako alternatywa dla innych typów procedur estetycznych, na przykład powiększania piersi implantami czy stosowania kwasu hialuronowego.

Wśród największych zalet lipoliftingu znajdują się:

  • wysoka skuteczność – zabieg powala na szybkie i skuteczne odmienienie wyglądu twarzy oraz ciała poprzez przeszczep tkanki tłuszczowej
  • redukcja nadmiaru tkanki tłuszczowej – pobranie tkanki tłuszczowej z problematycznych obszarów pozwala na ich wyszczuplenie
  • trwałość – zabieg z użyciem własnej tkanki tłuszczowej daje trwałe efekty, ponieważ przeszczepiona tkanka tłuszczowa tylko w niewielkiej ilości wchłania się w organizmie
  • bezpieczeństwo – własna tkanka tłuszczowa pobrana od pacjenta jest materiałem biozgodnym, co powoduje, że ryzyko skutków ubocznych jest w tym przypadku znacznie obniżone

Czy lipoliftingma przeciwwskazania?

Zabieg jak lipolifting nie jest zabiegiem o wysokim stopniu inwazyjności, niemniej jednak przeprowadza się go najczęściej w znieczuleniu ogólnym dla największego komfortu pacjentki albo pacjenta. Wobec tego nie mogą występować przeciwwskazania do wykonania znieczulenia.

Ponadto lipolifting nie może być prowadzony w poniższych przypadkach:

  • choroby autoimmunologiczne
  • zaburzenia krzepnięcia krwi
  • infekcje i uszkodzenia miejsca zabiegowego
  • zaburzenia pracy wątroby i nerek
  • palenie papierosów
  • okres ciąży

Gdzie można wykonać lipolifting?

Zabieg jak lipolifting prowadzony jest obecnie w wielu klinikach i gabinetach medycyny estetycznej i chirurgii plastycznej. Warto zdecydować się na sprawdzony gabinet, który ma dużo pozytywnych opinii i jest w stanie zapewnić opiekę medyczną na wysokim poziomie.

Dokładne oferty oraz ceny zabiegu lipoliftingu można znaleźć już teraz na stronach internetowych gabinetów.

Close