Written by 07:16 Poradnik Views: [tptn_views]

Oczyszczanie skóry w domu i gabinecie to najlepszy duet. O czym musisz pamiętać?

Czysta skóra nie tylko jest wolna od makijażu, sebum i zanieczyszczeń, ale również jest przygotowana do dalszej pielęgnacji. Jej systematyczne oczyszczanie sprzyja też jej młodemu wyglądowi i pomaga w redukcji niedoskonałości. By uzyskać najlepszy efekt, warto łączyć ze sobą domowe oczyszczanie z oczyszczaniem gabinetowym. Jakie kosmetyki i zabiegi wybrać?

Dlaczego regularne oczyszczanie skóry jest takie ważne?

Proces oczyszczania skóry jest bardzo ważnym elementem rutyny pielęgnacyjnej każdego typu skóry – od tej suchej aż do tłustej. Powinny pamiętać o nim także osoby ze skórą wrażliwą, atopową.

Podczas oczyszczania skóry dochodzi do usunięcia z jej powierzchni różnego rodzaju zanieczyszczeń, między innymi kosmetyków kolorowych, sebum, czyli łoju, cząsteczek smogu i innych pyłów, drobnoustrojów.

Regularne oczyszczanie skóry pomaga w utrzymaniu jej w dobrej kondycji na lata, a także sprzyja jej młodemu wyglądowi na lata. Właśnie dlatego nie można o nim zapominać!

Jak oczyszczać skórę?

Najlepiej oczyszczać skórę dwa razy dziennie, czyli rano i wieczorem. Nie zaleca się robienie tego częściej, ponieważ zbyt częste prowadzenie zabiegu oczyszczania może pogorszyć stan cery i spowodować, że będzie ona nadmiernie przesuszona, ściągnięta.

Oczyszczanie skóry może być prowadzone zarówno w domu, jak i w gabinetach. Kosmetologia i medycyna estetyczna dysponują aktualnie szeroką gamą procedur oczyszczających dla każdego typu cery.

Oczyszczanie skóry w domu

Domowe oczyszczanie skóry powinno odbywać się na bazie dopasowanych do jej potrzeb kosmetyków. Najlepiej stosować do tego celu kosmetyki jak:

  • żele myjące
  • mleczka
  • emulsje
  • pianki myjące
  • olejki myjące

Gdy dodatkowo zmywa się makijaż, zaleca się najpierw zastosować kosmetyk do demakijażu, na przykład olejek, płyn micelarny, a potem drugi kosmetyk do dokładnego oczyszczenia skóry.

Dodatkowo raz w tygodniu można zastosować także peeling – mechaniczny, chemiczny albo enzymatyczny, aby dokładniej oczyścić skórę.

Oczyszczanie skóry w gabinecie

W gabinetach oferowane są zabiegi oczyszczania bardziej dogłębnego, na przykład jak mikrodermabrazja, peeling kawitacyjny, peelingi chemiczne. Należy korzystać z nich rzadziej – zwykle raz na kilka miesięcy.

Gabinetowe oczyszczanie skóry stanowi doskonałe uzupełnienie oczyszczania jej w domu, a dzięki temu, że jest tak dogłębne, dodatkowo aktywuje ono procesy produkcji kolagenu i elastyny, które odpowiadają za młody wygląd skóry. Dzięki gabinetowym zabiegom można też łatwiej pozbyć się zmarszczek, przebarwień, blizn.

Close