Written by 16:52 Poradnik Views: [tptn_views]

Oczyszczanie twarzy u kosmetyczki – dlaczego warto? Zalety i rodzaje zabiegów

Coraz więcej kobiet decyduje się na zabiegi oczyszczania twarzy u kosmetyczki. Dlaczego warto z nich korzystać? Jakie są prowadzone najczęściej? Sprawdź!

Jak prawidłowo oczyszczać twarz?

Twarz powinna być oczyszczana dwa razy dziennie, najlepiej rano, przed nałożeniem makijażu, a także wieczorem, wraz z jego zmyciem. Systematyczne mycie twarzy pozwala wtedy na utrzymanie jej w dobrej kondycji na lata.

Należy pamiętać, że oczyszczanie twarzy wymaga stosowania kosmetyków, które nie będą naruszały jej warstwy hydrolipidowej, która chroni ją przed nadmiernym przesuszaniem i wydłuża jej młodość.

Do oczyszczania twarzy dobrze sprawdzają się kosmetyki jak:

  • olejki myjące
  • delikatne żele
  • mleczka
  • emulsje
  • pianki

Dodatkowo raz na tydzień warto przeprowadzić dodatkowy peeling twarzy, na przykład mechaniczny czy enzymatyczny, który pozwoli na głębsze oczyszczenie skóry z osadzających się na niej zanieczyszczeń.

Jednak domowe oczyszczanie skóry to często za mało, aby oczyścić ją naprawdę solidnie. Właśnie dlatego warto korzystać z zabiegów gabinetowego oczyszczania skóry. Dlaczego warto? Co wybrać?

Zalety oczyszczania skóry u kosmetyczki

W gabinecie kosmetycznym można skorzystać z zabiegów, których skuteczność w oczyszczaniu skóry jest znacznie silniejsza niż kosmetyków używanych w warunkach domowych. Za ich pomocą można skutecznie oczyścić pory, usunąć zaskórniki, sebum, czyli łój produkowany przez skórę. Dzięki temu można także przyszykować skórę do dalszych zabiegów upiększających.

Gabinetowe metody oczyszczania skóry twarzy pozwalają także na poprawę kondycji skóry długofalowo. Pozwalają na pobudzenie produkcji kolagenu i elastyny, czyli dwóch ważnych związków odpowiadających za młody wygląd skóry. Regularne oczyszczanie skóry w gabinecie pomaga także w pozbyciu się widocznych na niej niedoskonałości jak przebarwienia czy blizny potrądzikowe.

Gdy chodzi o kompleksowe oczyszczanie twarzy Kraków oferuje dostęp do najlepszych specjalistów w tym zakresie. Adresy i oferty gabinetów można sprawdzić online.

Jakie zabiegi gabinetowego oczyszczania skóry warto wybrać?

1. Mikrodermabrazja

Zabieg mechanicznego oczyszczania skóry twarzy za pomocą specjalnych głowic korundowych lub diamentowych. Wyróżnia się bardzo wysoką skutecznością, a także świetnie przygotowuje skórę do dalszej pielęgnacji gabinetowej.

2. Oxybrazja

Zabieg tlenowo-wodnego oczyszczania skóry, który polega na zastosowaniu mieszaniny wody z tlenem w formie rozproszonych kropel. Zabieg ten świetnie sprawdza się na okres letni oraz polecany jest dla skór delikatnych.

3. Peelingi kwasowe

To oczyszczanie za pomocą specjalnych typów kwasów, na przykład AHA, BHA czy PHA, które dobierane są w zależności od typu skóry. Peelingi kwasowe prowadzone w gabinetach są silniejsze niż te domowe, dlatego pozwalają one na uzyskanie lepszych efektów w porównaniu do samodzielnie prowadzonych procedur.

Z dokładnymi ofertami zabiegów oczyszczania skóry twarzy w gabinetach kosmetycznych można zapoznać się już teraz w internecie na ich stronach.

Close