Okulista Warszawa

centrum okulistyczne

Specjalnie przygotowane pakiety badań, jakie zapewnia centrum okulistyczne, umożliwiają kompleksowe badania oczu, czyli badania siatkówki, badania w kierunku jaskry, niezwykle ważne badania oczu, które muszą być regularnie wykonywane w przypadku cukrzyków, szczegółowe badania zwyrodnienia plamki żółtej, specjalistyczne badania zaburzeń powierzchni oka, zwłaszcza potrzebne w sytuacji, gdy pacjent cierpi na zespół suchego oka, badania rogówki itp. Okulista Warszawa przeprowadza badanie wzroku u dorosłych i dzieci, które jest kompleksowym i niezwykle specjalistycznym badaniem optometrycznym, albo optometrycznym i dodatkowo ortoptycznym, które służy głównie bardzo precyzyjnej i jednocześnie szerokiej ocenienie wady wzroku, oraz doborze optymalnej dla pacjenta korekcji wzroku – poprzez dobór odpowiednich okularów, dobór soczewek kontaktowych, a także dobór specjalistycznych soczewek w leczeniu krótkowzroczności lub decyzji o podjęciu laserowej korekcji wzroku.

Leczenie zaćmy – okulistyka

W centrum okulistyki leczenie zaćmy odbywa się tylko i wyłącznie chirurgicznie. W obecnych czasach do usunięcia zaćmy najczęściej stosuje się fakoemulsyfikację, która polega na ultradźwiękowym rozdrobnieniu zmętniałej soczewki. Ten zabieg pozwala na rozbicie i wypłukanie jej z oka za pomocą specjalistycznego aparatu, nazywanego fakoemulsyfikatorem. Jedynym produktem, który pozostaje, jest bardzo cienka torebka. Dzięki jej obecności możliwe jest wszczepienie sztucznej soczewki. Zapewnia to pacjentowi bardzo dobrą ostrość widzenia tuż po zabiegu, bez konieczności dalszego korzystania z silnych szkieł korekcyjnych.

Fakoemulsyfikacja pozwala na wykonanie jedynie bardzo malutkiego cięcia na rogówce, bez konieczności stosowania znieczulenia ogólnego. Ponadto cały zabieg trwa nie więcej niż 15 minut i dodatkowo jest bezbolesny. Samo oko goi się niezwykle szybko, już po upłynięciu kilku dni, można wrócić do poprzednich obowiązków.

W porównaniu do klasycznego zewnątrztorebkowego usunięcia zaćmy, fakoemulsyfikacja to:

  • krótsza rekonwalescencja
  • szybsze gojenie się rany
  • wczesne ustabilizowanie się widzenia

Recommended For You

About the Author: Magdalena Nowak

Dodaj komentarz