Written by 14:17 Lekarze Views: [tptn_views]

Psycholog, psychoterapeuta, psychiatra? Gdzie szukać pomocy?

Żyjemy w czasach, w których szybkie tempo życia czy długotrwała izolacja związana z pandemią powodują, że coraz więcej osób mierzy się z zaburzeniami psychicznymi. Nieoceniona i kluczowa jest tutaj pomoc psychologów i specjalistów w walce z depresją, zaburzeniami lękowymi czy fobiami, które bardzo często towarzyszą nie tylko dorosłym, ale także dzieciom i młodzieży.

Nawarstwiające się problemy i pogłębiające zaburzenia stanu psychicznego mają także odzwierciedlenie w negatywnym stanie fizycznym. Zmęczenie, brak sił, utrata motywacji i chęci, problemy ze snem, koszmary, ogólne wycofanie z życia społecznego, mogą być przyczyną depresji, nerwicy, lub innego schorzenia na tle psychicznym. Musimy mieć na uwadze, że wszystko co spotyka nas w życiu, zostawia po sobie ślad, piętno, którego nie wymażemy. Jednak z odpowiednią pomocą nauczymy się radzić z naszymi traumami, lękami i łatwiej będzie nam odnaleźć się w sytuacjach, które mocno odstają od strefy komfortu.

Taką pomoc możemy uzyskać w wielu miejscach, ale najważniejsze będą dla nas rekomendacje. Pomoc psychologów zapewni między innymi centrum psychologiczne https://www.centrumdobrejterapii.pl/specjalisci/psychologia/. Ale to nie jedyna placówka, w której możemy podjąć próbę rozwiązania naszych problemów. Warto zasięgnąć opinii zarówno w Internecie, jak i wśród bliskich osób, które korzystały z podobnych usług psychologicznych.

Zaburzenia psychiczne są specyficzne, wymagają pracy z doświadczonymi specjalistami, ale jest z nimi podobnie jak z lekarzem każdej innej specjalizacji. Najważniejsze, to aby pojawiła się iskra, dzięki której poczujemy, że człowiek, który jest odpowiedzialny za część naszego życia czy to fizycznego czy psychicznego ma wiedzę, umiejętności, doświadczenie. A także, że sposoby oraz metody jakie stosuje, mają pozytywny wpływ na nasz stan, a dzięki temu czujemy się lepiej. Jeżeli nie widzimy pozytywnych skutków terapii, albo są one dla nas niesatysfakcjonujące, warto podjąć kolejną próbę i poszukać psychologa, który spełni nasze oczekiwania. Właściwy psycholog pomoże radzić sobie z emocjami i zachowaniami, które przeszkadzają nam w codziennym funkcjonowaniu.  

Close