Written by 00:13 Dieta i ćwiczenia Views: [tptn_views]

Szybka dieta na płaski brzuch – jak jeść, aby pozbyć się uciążliwej oponki?

Pomimo szczupłej sylwetki i idealnego wyglądu nadal borykasz się z problemem oponki i odstającego brzuszka? To problem wielu kobiet i mężczyzn na całym świecie. Dzieje się tak dlatego, że tłuszcz, który stanowi energię dla naszego organizmu odkłada się i magazynuje właśnie tam, gdzie jest go najwięcej. Nie ma tym samym idealnej diety, która pozwoliłaby zredukować masę wyłącznie w jednej partii ciała – proces chudnięcia dotyczy całego organizmu. Warto też zwrócić uwagę czy odstający brzuszek nie jest wynikiem alergii pokarmowych, wzdęć i zaparć, które z kolei są konsekwencją nieodpowiedniego sposobu odżywania lub spożywania pokarmów, które wywołują taką reakcję w jelitach. Jeżeli jesteśmy pewni, że jemy zdrowo, a mimo wszystko nadal nie możemy schudnąć z brzucha, to musimy przyjrzeć się dokładnie temu co jemy i jak wyglądają proporcje białek, tłuszczów i węglowodanów w naszej diecie. Szybka dieta na brzuch powinna obfitować w białko – to ono powinno jak najczęściej pojawiać się w naszym menu.

Szybka dieta na brzuch, a białko

Białko reguluje procesy życiowe, wpływa na wzrost, przemianę materii, przyspiesza gojenie się ran. Jest niezbędnym składnikiem pokarmowym do zachowania zdrowia, a znaleźć możemy je między innymi w chudym mięsie, rybach, jajkach, soi, warzywach strączkowych, kaszach czy tofu. Dzienne spożycie białka powinno wynosić około 1g na 1 kg masy ciała. Jeżeli więc ważysz 65 kg., to dzienne spożycie białka powinno wynieść minimum 60 gram. Wyższą dawkę białka powinny spożywać kobiety w ciąży, osoby starsze czy sportowcy, ale także wszyscy Ci, którzy pragną zrzucić zbędne kilogramy.

Białko zwiększa termogenezę po posiłku, reguluje przemianę materii oraz zwiększa czerpanie energii z tkanki tłuszczowej. Warto jednak pamiętać, że samo białko nie może być jedynym składnikiem diety (jak miało to miejsce np. w początkowych etapach diety Dukana), gdyż w efekcie może prowadzić do zapalenia nerek, wydalania zbyt dużej ilości wapnia wraz z moczem, do nadczynności przytarczyc, miażdżycy, choroby wieńcowej czy innych problemów związanych z niewydolnością krążeniową serca. Szybka dieta na brzuch dopuszcza zwiększenie ilości białka, jednak muszą znaleźć się w niej również zdrowe tłuszcze, węglowodany, błonnik, który działa zbawiennie na jelita, oraz warzywa i owoce, które są źródłem witamin oraz miko i makroelementów. Białko nie powinno więc przekraczać 30% dziennego zapotrzebowania energetycznego. Pozostałe 70% to zdrowe tłuszcze oraz pełnowartościowe węglowodany.

Czego unikać w diecie, jeżeli zależy nam na smukłej sylwetce?

Nie ważne czy szukasz szybkiej diety na brzuch, czy chcesz odchudzić pośladki, albo zrzucić całościowo zbędne kilogramy, wystrzegaj się wysokoprzetworzonej żywności, słodzonych napojów, cukrów prostych i tłuszczy trans (czyli utwardzonych olejów roślinnych), a także fast foodów. Zadbaj o to, co ląduje na Twoim talerzu. Włącz do diety warzywa, chude mięso, ryby, pełnoziarniste produkty jak chleb, makarony i kasze. Niech Twoje posiłki będą różnorodne, pełne witamin i minerałów. Nie zapominaj o odpowiednim nawodnieniu organizmu. Jeżeli nie wiesz od czego zacząć dietę, poproś o pomoc dietetyka, trenera personalnego lub skorzystaj ze wsparcia Catering Food Harmony!

Close