Written by 20:16 Kosmetyki, Poradnik Views: [tptn_views]

Co warto wiedzieć o peelingu węglowym?

Wśród wielu bezpiecznych i dających spektakularne efekty nowoczesnych zabiegów na twarz i szyję, prym wiedzie peeling węglowy, lub inaczej „Black Doll”. Ten niezwykle skuteczny i całkowicie bezbolesny sposób na dogłębne oczyszczenie skóry, jej regenerację, oraz zlikwidowanie problemów z cerą, cieszy się ogromną popularnością. Sprawdźmy, co warto wiedzieć o peelingu węglowym i dlaczego warto skorzystać z zabiegu.

Na czym polega peeling węglowy Black Doll?

Peeling węglowy rozpoczynamy od dokładnego przygotowania skóry, czyli demakijażu i oczyszczenia jej ze wszystkich zanieczyszczeń. Następnie na czystą i suchą skórę nakładany jest pędzelkiem preparat przypominający konsystencją emulsję. Preparat będący koloidalną zawiesiną węgla, rozmasowywany jest bardzo dokładnie, aby mógł wniknąć w każde zagłębienie skóry i pory.  Następnie pozostawiany jest na skórze na około 15 minut, aby dobroczynne składniki przeniknęły w głąb skóry. Kiedy zawiesina zaczyna wysychać, do akcji wkracza specjalista wyposażony w laser, którym naświetla węglową maskę na skórze. Naświetlania impulsem lasera powodują mikroeksplozję maleńkich fragmentów emulsji węglowej na powierzchni skóry. Ostatecznie to właśnie one powodują efekt dokładnego złuszczenia naskórka. W końcowym etapie zaschnięta maska węglowa zostaje oderwana z twarzy razem z zanieczyszczeniami. Po zabiegu na skórę nakładana jest maska kojąca i dogłębnie nawilżająca.

Na co pomaga „Black Doll”?

Zabiegowi mogą poddać się wszystkie osoby dorosłe, które borykają się z następującymi niedoskonałościami skóry:

  • widoczne naczynka,
  • przebarwienia w każdym stadium oraz blizny potrądzikowe,
  • rozszerzone pory i nadmierne wydzielanie sebum,
  • stany zapalne takie jak trądzik, pryszcze i zaskórniki,
  • skóra z oznakami starzenia,
  • drobne zmarszczki,
  • skóra o kolorze ziemistym.

Efekty peelingu węglowego

Pierwsze efekty zabiegu w postaci dokładnego oczyszczenia skóry, zmniejszenia porów oraz poprawy napięcia można zaważyć już bezpośrednio po jego wykonaniu. W miarę upływu czasu, przez kilka kolejnych dni zauważamy wyraźne rozświetlenie skóry, zmniejszenie przebarwień oraz wygładzenie drobnych zmarszczek. W zależności od indywidualnych predyspozycji i stanu skóry może nastąpić konieczność kilkukrotnego powtórzenia zabiegu, jednak efekt jest tego wart. Ostatecznie następuje zdecydowana poprawa elastyczności skóry, zmniejszają się pory, a także znikają krostki i zaczerwienienia. W skórze poddanej stymulacji następuje odnowa i odbudowa tkanek. Należy pamiętać o tym, aby na 4 tygodnie przed zabiegiem nie opalać się, a po zabiegu chronić skórę kremem z wysokimi filtrami.

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu

Peeling węglowy jest bardzo bezpiecznym zabiegiem, jednak tak, jak w przypadku każdej ingerencji, również w tym przypadku występują przeciwwskazania do wykonania tej konkretnej procedury. Do najważniejszych można zaliczyć ciążę i laktację, choroby tkanki łącznej, cukrzycę, choroby nowotworowe i czas ich leczenia, a także uczulenie na znieczulenie miejscowe oraz terapię antybiotykową.

Więcej o najciekawszych zabiegach medycyny estetycznej przeczytasz na stronie: https://qcl.pl

Close