Jaka dieta dla seniora? Czego nie powinni jeść seniorzy?

Osoby starsze, ze względu na wiek, powinny szczególnie zadbać o swoje zdrowie. Oprócz podstawowej diety dla seniora, ważna jest też dobra kondycja, która wpłynie na stan zdrowia, a także ogólne samopoczucie. W... Read more »
proktolog

Kiedy należy wybrać się do proktologa?

Pewne strefy naszego ciała i zdrowia są nadal dla nas niezwykle wstydliwe i nie tylko o nich nie mówimy, ale również unikamy wizyt u specjalistów. Mowa tu przede wszystkim o fizjologii wydalniczej.... Read more »

Jak dbać o zdrowie w pracy fizycznej? Jakie buty robocze, rękawice wybrać?

Choć praca fizyczna często kojarzy nam się ze zmęczeniem i licznymi urazami oraz problemami zdrowotnymi, to w rzeczywistości może być ona znacznie zdrowsza niż praca siedząca, która powoduje długotrwałe statyczne obciążenia, bardzo... Read more »

Kiedy warto ćwiczyć jogę? Na jakie dolegliwości może pomóc joga?

Mała aktywność fizyczna może przynieść wręcz tragiczne skutki dla naszego organizmu; na ćwiczenia nigdy nie ma za późno i warto to robić w każdym wieku. A dlaczego warto wybrać właśnie jogę? Na... Read more »

Co wspomaga odchudzanie

Proces odchudzania nie zawsze bywa szybki i prosty. Nie zawsze jesteśmy świadomi co, dla naszego organizmu będzie zdrowe i bezpieczne. Czasami mała zmiana w obecnym trybie życia i żywieniu może mieć ogromny... Read more »

5 sekretów odchudzania, z którymi nie będziesz potrzebować diety

Teoretycznie wszystko jest proste: aby schudnąć, musisz mniej jeść i więcej się ruszać. Ale w praktyce, jak mówią, są niuanse i niespodzianki. Na szczęście czasami te niespodzianki są przyjemne. Pięć wskazówek, które... Read more »

Jaka dieta aby schudnąć? Deficyt kaloryczny czy dieta cud?

Diet odchudzających jest wiele, ale jak wiadomo, zdecydowana większość z nich może nie tylko nie pomóc w zrzuceniu zbędnych kilogramów, ale i wręcz zaszkodzić. Podejmując się wyzwania związanego z chudnięciem, należy dokładnie... Read more »

Prawdziwy miód pitny tylko od pszczelarza.

Miód pitny znany jest ludzkości od tysięcy lat. Do czasów średniowiecza dostępny był tylko dla szlachty i pary królewskiej. Obecnie miód jest ogólnodostępny i każdy z nas może zrobić swój domowy miód... Read more »
witamina D3 w kroplach

Witamina D3 w kroplach, która zastąpi niedobory słońca

Często można się spotkać z trochę żartobliwą opinią, że Polacy są ponurzy, bo w naszym kraju nie ma wystarczająco dużo słońca. W tym stwierdzeniu jest jednak odrobina prawdy, a wpływa na to... Read more »

Czego lepiej unikać w codziennej diecie?

Mówi się, że na zdrowej i racjonalnej diecie można zjeść wszystko, choć z umiarem. Są jednak produkty, z których warto na co dzień zrezygnować. Podpowiemy, czego unikać. Zdrowa dieta, czyli jaka? Powszechnie... Read more »