Dlaczego kolorowe warzywa są ważne?

Warzywa powinny być podstawą każdego dietetycznego posiłku. Są niskokaloryczne, więc można jeść ich dużo nawet podczas odchudzania. Warzywa te świetnie nadają się na przekąskę między posiłkami. Ponieważ mają one różne właściwości, ważne... Read more »

Czy dieta pudełkowa to najlepszy sposób na zdrowe odżywianie?

Coraz częściej zwracamy uwagę na to, co ląduje na naszym talerzu. Rośnie świadomość na temat wpływu odżywiania na ludzki organizm. I prawidłowo! Z pomocą diety można skutecznie poprawić jakość życia. Czy posiłki... Read more »

Jaka dieta dla seniora? Czego nie powinni jeść seniorzy?

Osoby starsze, ze względu na wiek, powinny szczególnie zadbać o swoje zdrowie. Oprócz podstawowej diety dla seniora, ważna jest też dobra kondycja, która wpłynie na stan zdrowia, a także ogólne samopoczucie. W... Read more »
proktolog

Kiedy należy wybrać się do proktologa?

Pewne strefy naszego ciała i zdrowia są nadal dla nas niezwykle wstydliwe i nie tylko o nich nie mówimy, ale również unikamy wizyt u specjalistów. Mowa tu przede wszystkim o fizjologii wydalniczej.... Read more »

Jak dbać o zdrowie w pracy fizycznej? Jakie buty robocze, rękawice wybrać?

Choć praca fizyczna często kojarzy nam się ze zmęczeniem i licznymi urazami oraz problemami zdrowotnymi, to w rzeczywistości może być ona znacznie zdrowsza niż praca siedząca, która powoduje długotrwałe statyczne obciążenia, bardzo... Read more »

Kiedy warto ćwiczyć jogę? Na jakie dolegliwości może pomóc joga?

Mała aktywność fizyczna może przynieść wręcz tragiczne skutki dla naszego organizmu; na ćwiczenia nigdy nie ma za późno i warto to robić w każdym wieku. A dlaczego warto wybrać właśnie jogę? Na... Read more »

Co wspomaga odchudzanie

Proces odchudzania nie zawsze bywa szybki i prosty. Nie zawsze jesteśmy świadomi co, dla naszego organizmu będzie zdrowe i bezpieczne. Czasami mała zmiana w obecnym trybie życia i żywieniu może mieć ogromny... Read more »

5 sekretów odchudzania, z którymi nie będziesz potrzebować diety

Teoretycznie wszystko jest proste: aby schudnąć, musisz mniej jeść i więcej się ruszać. Ale w praktyce, jak mówią, są niuanse i niespodzianki. Na szczęście czasami te niespodzianki są przyjemne. Pięć wskazówek, które... Read more »

Jaka dieta aby schudnąć? Deficyt kaloryczny czy dieta cud?

Diet odchudzających jest wiele, ale jak wiadomo, zdecydowana większość z nich może nie tylko nie pomóc w zrzuceniu zbędnych kilogramów, ale i wręcz zaszkodzić. Podejmując się wyzwania związanego z chudnięciem, należy dokładnie... Read more »

Prawdziwy miód pitny tylko od pszczelarza.

Miód pitny znany jest ludzkości od tysięcy lat. Do czasów średniowiecza dostępny był tylko dla szlachty i pary królewskiej. Obecnie miód jest ogólnodostępny i każdy z nas może zrobić swój domowy miód... Read more »