Prawdziwy miód pitny tylko od pszczelarza.

Miód pitny znany jest ludzkości od tysięcy lat. Do czasów średniowiecza dostępny był tylko dla szlachty i pary królewskiej. Obecnie miód jest ogólnodostępny i każdy z nas może zrobić swój domowy miód... Read more »
witamina D3 w kroplach

Witamina D3 w kroplach, która zastąpi niedobory słońca

Często można się spotkać z trochę żartobliwą opinią, że Polacy są ponurzy, bo w naszym kraju nie ma wystarczająco dużo słońca. W tym stwierdzeniu jest jednak odrobina prawdy, a wpływa na to... Read more »

Czego lepiej unikać w codziennej diecie?

Mówi się, że na zdrowej i racjonalnej diecie można zjeść wszystko, choć z umiarem. Są jednak produkty, z których warto na co dzień zrezygnować. Podpowiemy, czego unikać. Zdrowa dieta, czyli jaka? Powszechnie... Read more »

Czy warto skorzystać z oferty cateringu dietetycznego?

Każdy z nas miewa czasem dni, w których po ciężkim dniu wracamy późno do studiach lub pracy, niesamowicie głodni. Pierwsza myśl, jaka przychodzi nam do głowy to zjedzenie czegoś. Po otwarciu lodówki... Read more »

Jak wybrać piłkę rehabilitacyjną do siedzenia i ćwiczeń?

Piłka rehabilitacyjna, znana też jako piłka do ćwiczeń, to niepozorny produkt, który może skutecznie pomóc wzmocnić mięśnie grzbietu, sprawdza się także przy leczeniu problemów z kręgosłupem. Jej zastosowanie jest jednak znacznie szersze,... Read more »

Deficyt kaloryczny czy dieta wysokobiałkowa – co daje lepsze efekty w odchudzaniu?

Szukając sposobu na odchudzanie, najczęściej stosuje się różne rodzaje diet. Jest ich stosunkowo dużo, w tym artykule skupimy się jednak na dwóch bardzo popularnych rozwiązaniach. Chodzi o deficyt kaloryczny i dietę wysokobiałkową.... Read more »

Za dużo, za mało białka w diecie — jakie są konsekwencje niedoborów, nadmiaru białka?

Białko to jeden z najważniejszych składników odżywczych w naszym organizmie, który pełni istotną funkcję. Dzięki niemu nasze ciało może funkcjonować prawidłowo, jak również tworzone są komórki, ważne dla naszego życia. Potrzebujemy go... Read more »

Na czym polega deficyt kaloryczny? Wskazówki, jak ułożyć dietę

Chcesz schudnąć, stosujesz różne diety, jesz mało (a przynajmniej tak ci się wydaje), lecz efekty wciąż są niesatysfakcjonujące lub stale kończysz z efektem jojo? Odpowiedzią na twoje problemy może być odpowiedni deficyt... Read more »

Jak skutecznie schudnąć bez efektu jojo?

Zbliżają się wakacje, czas odpoczynku, wyjazdów. Podczas urlopu prawie każdy marzy o tym aby zwrócić uwagę płci przeciwnej. Jeśli też o tym marzysz, ale masz kilka zbędnych kilogramów, to ten poradnik jest... Read more »

Aktywność fizyczna w czasie kwarantanny.

Koronawirus stał się jednym z największych wyzwań, z jakim musi się zmierzyć nasza cywilizacja. Od kilku dobrych dekad nie było zagrożenia na podobną skalę, co niejako zdeterminowało podejście rządów i obywateli do... Read more »