Jak dbać o zdrowie dziecka?

Zdrowie dziecka to dla każdego rodzica kwestia najważniejsza na świecie. Organizm dziecka jest, zwłaszcza w pierwszych miesiącach życia, podatny na wszelkie infekcje i choroby. Jednak również starsze dzieci, szczególnie w okresie intensywnego... Read more »

Jak, kiedy ustala się ojcostwo? Czy potrzebny jest adwokat rodzinny?

Sprawy rodzinne bywają bardzo skomplikowane, a życie nie zawsze przebiega w sposób, jaki byśmy chcieli. Dotyczy to także sytuacji związanych z powiązaniami rodzicielskimi, a konkretnie z ustaleniami odnośnie ojcostwa. Co na ten... Read more »

Co zrobić, aby pomóc potrzebującym dzieciom w czasie Covid? 1 % podatku, wolontariat, wsparcie finansowe, co jeszcze?

Ostatni rok w sposób szczególny zapisze się w historii ze względu na globalną pandemię i wiążącymi się z nią problemami. Trzeba jednak pamiętać, że wraz z pojawieniem się nowych kłopotów gospodarczych czy... Read more »

Jak uczyć dziecko oszczędzania?

Wyjaśniając dziecku, czym są pieniądze i skąd się biorą, uczysz je sztuki odpowiedzialności i doceniania wartości pieniądza. To duża odpowiedzialność, bo pamiętaj, że jeśli ty nie nauczysz dziecka myślenia o pieniądzach, to... Read more »

Jak prawidłowo pielęgnować płodność?

Być może nie myślisz teraz zbytnio o posiadaniu dzieci, ale teraz masz okazję dokonać dobrych wyborów dotyczących swojej płodności w przyszłości.Może nie myślisz zbyt wiele o posiadaniu dzieci w przyszłości. Dla większości... Read more »

Wakacyjny wyjazd z dziećmi nie musi być koszmarem.

Wielu młodych rodziców rezygnuje z wakacyjnego wypoczynku. Głównym powodem takiej decyzji jest posiadanie dzieci. Pojawienie się dzieci, to zawsze ogromna radość, ale również odpowiedzialność. Rodzice muszą nieustannie być czujni i przewidywać wszelkie... Read more »