Written by 15:13 Poradnik Views: [tptn_views]

Artykuły medyczne – hurtownia w Bydgoszczy

Słysząc sformułowanie – artykuły medyczne, najprawdopodobniej pierwsze co przychodzi nam na myśl to plastry, bandaże oraz rękawiczki. Artykuły medyczne to jednak o wiele bardziej obszerna kategoria produktów. Co wchodzi w jej skład? I gdzie najlepiej jest się w nie zaopatrzyć? Wyjaśniamy w poniższym artykule.

Artykuły medyczne – czym się charakteryzują?

Artykuły medyczne, są jednorazowymi, jałowymi produktami, które wykorzystuje się w przypadkach wymagających pierwszej pomocy… ale nie tylko! Artykuły medyczne, dzieli się na trzy główne grupy: produkty medyczne, rękawice medyczne oraz jednorazową odzież medyczna. Tego typu produkty, są wykonane z materiałów krótkotrwałego stosowania. Oznacza to, że zaraz po użyciu zostają wyrzucane i utylizowane. Wynika to z faktu, że posiadają kontakt z różnymi wydzielinami wydostającymi się z ciała człowieka jak na przykład krew czy mocz. Ich ponowne użycie, grozi rozwinięciu się zakażenia. Jednorazowa odzież pakowana jest sterylnie, tak aby zapobiec rozwojowi zarazków i drobnoustrojów.

Artykuły medyczne – co wchodzi w ich skład?

Jak wyżej wspomnieliśmy artykuły medyczne dzielą się na trzy grupy. W ich skład wchodzą między innymi: rękawiczki, koce ratunkowe, maseczki higieniczne i chirurgiczne, stazy, fartuchy flizelinowe i foliowe, ochraniacze obuwia, zimne kompresy oraz półmaski do sztucznego oddychania. Są to produkty, które swoje zastosowanie znajdują głównie w placówkach służby zdrowia. Poza tymi miejscami, znajdziemy je również we własnym domu, u kosmetyczki czy w studiu tatuażu, które dba o najwyższy poziom sterylności i higieny w miejscu pracy. W obecnych czasach, każdy z nas nosi przy sobie maseczkę, która jeszcze niedawno wykorzystywana była jedynie w szpitalach, podczas zabiegów medycznych. We wszystkie potrzebne artykuły medyczne, możemy zaopatrzyć się na stronie bydgoskiej hurtowni medycznej https://ann-med.com/. Poza podstawowymi produktami, znajdziemy tam również specjalistyczne narzędzia do infuzji, przetaczania krwi oraz diagnostyki ginekologicznej.

Close