Written by 14:33 Lekarze Views: [tptn_views]

Piaskowanie – zabieg estetyczny czy higieniczny?

Dbanie o higienę jamy ustnej to nie tylko regularne mycie zębów i systematyczne kontrole stanu uzębienia, odbywające się w gabinecie dentystycznym. Obecnie stomatologia oferuje szereg zabiegów, które pomagają w utrzymaniu zdrowych zębów i dziąseł, a także pięknego uśmiechu. Obok wybielania zębów, popularnego wśród celebrytów czy implantologii, coraz więcej osób zaczyna obecnie interesować się piaskowaniem. Komu dentysta poleciłby taki zabieg? Jest to opcja przeznaczona dla tych, którzy chcieliby pozbyć się kamienia nazębnego, ale również zadbać o wygląd swoich zębów. Dowiedz się, dlaczego warto wypróbować piaskowanie.

Piaskowanie – jakie korzyści dla zdrowia zębów?

Jeżeli Twoim problemem jest kamień nazębny i rozważasz udanie się do dentysty na skaling, czyli zabieg który oczyści z niego Twoje zęby, niewątpliwie powinieneś rozważyć uzupełnienie go piaskowaniem. Dzięki drobinkom czyszczącym, które przy pomocy piaskarki, aplikowane są pod dużym ciśnieniem, możesz pozbyć się warstwy płytki nazębnej oraz pozostałości kamienia po skalingu. Piaskowanie więc jest dobrym sposobem na utrzymanie higieny w jamie ustnej i bez wątpienia warto skorzystać z niego raz na jakiś czas, zwłaszcza w pakiecie z innymi zabiegami.

Piaskowanie – ogólna estetyka uzębienia

Jeśli zależy Ci na tym, żeby mieć zdrowe oraz piękne zęby, piaskowanie jak najbardziej jest dobrą metodą pielęgnacji. Korzystają z niego osoby, które zmagają się z przebarwieniami po kawie czy wyrobach tytoniowych. Więcej na temat spodziewanych efektów możesz przeczytać tutaj: https://alldente-stomatolog.pl/wybielanie. Warto także mieć na uwadze, że piaskowanie jest często wybieranym zabiegiem, przez osoby które planują wybielanie zębów. Pierwsze efekty można zauważyć praktycznie zaraz po zabiegu. Dużym atutem piaskowania jest także jego mało inwazyjny charakter oraz bezbolesny przebieg. Jest to więc zarówno dobry sposób, na utrzymanie higieny, jak i na zapewnienie sobie estetycznie wyglądającego uśmiechu. Wypróbuj zanim zdecydujesz się na wybielanie lub inne, bardziej skomplikowane zabiegi.

Close