Written by 08:11 Poradnik Views: [tptn_views]

BitMEX – recenzja popularnej giełdy do handlu z dźwignią

BitMEX to bez wątpienia jedna z popularniejszych giełd kryptowalutowych, a wszystko za sprawą jej zdecentralizowanego charakteru. Aby założyć konto w tym miejscu, nie musimy poświęcać się długim i skomplikowanym formalnościom. Wystarczą najważniejsze dane konta i już możemy rozpocząć handel kryptowalutami. Mamy nadzieję, że poniższa recenzja BitMEX pozwoli Ci stwierdzić, czy jest to odpowiednie miejsce do handlowania walutami wirtualnymi.

Giełdę BitMEX zaliczymy do grona największych giełd kryptowalutowych pod kątem wolumenu. Dziennie, obrót na giełdzie osiąga wartość powyżej 1,5 mld dolarów amerykańskich. To świadczy o wysokiej płynności transakcji. Jest to kluczowy czynnik, który decyduje o tym, jak szybko możemy kupić lub sprzedać waluty wirtualne za satysfakcjonującą cenę. Wysoki wolumen dzienny to jeden z najważniejszych atutów przemawiających na korzyść giełdy BitMEX.

Giełda Bitmex oferuje możliwość handlowania z dźwigną finansową

Giełda kryptowaluta BitMEX korzysta z podobnych technologii i systemów, co giełdy instrumentów pobocznych, czyli popularny Forex. W tym miejscu możesz handlować z pomocą dźwigni finansowej, która pozwala pomnożyć łączny kapitał nawet stukrotnie. Oczywiście jest to bardzo ryzykowne działanie, które w przypadku najmniejszych spadków kursu może oznaczać utratę całego kapitału. Giełda BitMEX udostępnia kontrakty, w których nie kupujesz kryptowalut, ale określasz, czy ich wartość w najbliższej przyszłości wzrosną lub spadną. W zależności od faktycznych różnic kursów naliczane są zysku lub straty. Handel z dźwignią wymaga dużego doświadczenia.

Platforma funkcjonuje w oparciu o najważniejsze kryptowaluty odznaczające się największym udziałem w rynku. W BitMEX spotkamy następujące waluty wirtualne: Bitcoin, Ethereum, Litecoin, EOS, TRON, Ripple, Cardano oraz Bitcoin Cash. Biorąc pod uwagę, że giełda kryptowalut funkcjonuje od 2014 roku, a lista dostępnych tokenów nie uległa zmianom, możemy śmiało zakładać, że także w przyszłości możliwości handlu będą ograniczać się do wymienionych walut wirtualnych.

Prowizje i opłaty na giełdzie BitMEX

Dużym plusem giełdy BitMEX są niskie prowizje, które sprawiają, że handel kryptowalutami w tym miejscu staje się bardziej opłacalny. Prowizja od zakupu walut wirtualnych wynosi od 0,075 do 0,25%. Z kolei w przypadku sprzedaży, prowizje są niższe: od 0,025 do 0,05%. Giełda nie pobiera żadnych opłat za otworzenie i prowadzenie konta. Wpłaty i wypłaty realizowane z pomocą Bitcoina nie są obaczone żadną opłatą.

BitMEX to jedna z nielicznych giełd walut wirtualnych, które nie wymagają weryfikacji konta. Użytkownicy nie muszą zatem podawać swoich danych osobowych i adresowych, aby rozpocząć handel kryptowalutami. Większa prywatność ma jednak swoją cenę. Platforma nie obsługuje tradycyjnych walut, a zatem, do rozpoczęcia handlu w tym miejscu potrzebujemy jednej z dostępnych kryptowalut.

Biorąc pod uwagę specyfikę giełdy, dostępne waluty wirtualne, a także możliwość handlu z dźwignią, giełda BitMEX jest zalecana doświadczonym inwestorom, który dysponują wiedzą na temat poszczególnych kryptowalut, a także specyfiki handlu przy użyciu dźwigni. Reasumując naszą recenzję giełdy BitMEX, jest to godna zaufania platforma oferująca szereg innowacyjnych możliwości. Aby wykorzystać pełny potencjał tej giełdy potrzebne jest jednak doświadczenie.

Close