Written by 13:09 Poradnik Views: [tptn_views]

Niezbędne wyposażenie każdego rowerzysty. Co zabrać ze sobą na rower?

Jazda na rowerze to jedna z najchętniej wybieranych aktywności fizycznych. Łączy ruch i możliwość szybkiego przemieszczania się, a przy okazji – podziwiania zmieniającego się krajobrazu. Jak zadbać o to, by była komfortowa i bezpieczna? Przygotowując się do kolejnej rowerowej wyprawy warto zaopatrzyć się w kilka drobnych, ale mających ogromny wpływ na jakość jazdy akcesoriów.

Oświetlenie – obowiązkowe wyposażenie rowerzysty

Oświetlenie rowerowe jest nie tylko przydatne, ale i obowiązkowe – każdy rowerzysta poruszający się po zmroku, ma obowiązek posiadać włączone światła przednie i tylne. Ich rolą jest oświetlenie mu drogi, ale także zwiększenie widoczności rowerzysty dla innych użytkowników ruchu drogowego. Brak świateł to nie tylko wykroczenie, ale i ogromne niebezpieczeństwo – w ciemności bardzo łatwo o wypadek.

Jakie oświetlenie rowerowe ma obowiązek posiadać każdy rowerzysta? Z przodu roweru należy umieścić światło białe świecące światłem ciągłym lub migającym, z tyłu – czerwone, odblaskowe, w kształcie innym niż trójkąt i minimum jedno świecące światłem ciągłym.

Jak wybrać najlepsze oświetlenie rowerowe?

Aby zapewnić sobie bezpieczeństwo w czasie jazdy na rowerze, warto zadbać nie tylko o obecność obowiązkowych świateł, ale i o ich jakość. Przed zakupem najlepiej przejrzeć ranking lampek rowerowych, który uwzględnia najlepsze dostępne na rynku modele i oferuje ich porównanie. Lampy muszą emitować światło o odpowiedniej intensywności, powinni być solidnie wykonane, odporne na zmienne czynniki atmosferyczne. Warto zwrócić także na sposób ich zasilania.

W poszukiwaniu oświetlenia rowerowego należy wybrać się do dobrze wyposażonego sklepu sportowego lub typowego rowerowego albo przejrzeć ofertę sklepów tego typu w sieci.

Tutaj sprawdzisz najlepsze lampki rowerowe: https://najlepszy-ranking.pl/oswietlenie-rowerowe/

Inne gadżety dla rowerzysty

Oświetlenie to bardzo ważny, ale nie jedyny obowiązkowy gadżet dla rowerzysty. Prawo wymaga także sprawnego hamulca oraz sygnału dźwiękowego (np. klasycznego dzwonka).

Nieobowiązkowe, ale przydatne akcesoria, zwłaszcza podczas nietypowej, wymagającej trasy, to także kask i ochraniacze. Jeśli dojdzie do wypadku, rowerzysta ma znacznie większe szanse wyjść z niego cało, jeśli zadba o zabezpieczenie głowy. Dzięki ochraniaczom na kolanach i łokciach uniknie także bolesnych otarć.

Close