Written by 15:18 Dieta i ćwiczenia Views: [tptn_views]

5 sekretów odchudzania, z którymi nie będziesz potrzebować diety

Teoretycznie wszystko jest proste: aby schudnąć, musisz mniej jeść i więcej się ruszać. Ale w praktyce, jak mówią, są niuanse i niespodzianki.

Na szczęście czasami te niespodzianki są przyjemne. Pięć wskazówek, które pomogą Ci schudnąć, nawet jeśli nie lubisz się poruszać i nie masz nic przeciwko jedzeniu.

Po prostu śpij

Długo, mocno i z przyjemnością – to wystarczy, aby twoje zachowania żywieniowe były zdrowsze, a metabolizm szybszy.

Jak czytamy na portalu doktorfit.edu.pl – im gorzej śpimy, tym aktywniej nasz organizm wytwarza grelinę — hormon stymulujący głód.

Gorzej jest z melatoniną — hormonem regulującym metabolizm. Więc śpij — i chudnij! A jeśli chcesz, aby wyniki były jeszcze lepsze, śpij w chłodnym pokoju (nie wyższym niż + 18) – będziesz zaskoczony, ale to naprawdę działa!

Jedz to, co kochasz

Ślepy zaułek to odmawianie sobie ulubionych potraw.

Im dalej, tym więcej dietetyków i pracowników służby zdrowia zgadza się, że przymusowe i całkowite porzucenie zwykłych deserów prowadzi do powstawania niezdrowych zachowań żywieniowych, zwiększa prawdopodobieństwo „porażki” i utrzymuje wagę na „płaskowyżu”, z którego nie można się ruszyć.

Zjedzenie kawałka ciasta na czas nie tylko nie zaszkodzi twojej sylwetce, lecz także pomoże ci schudnąć: ciało upewni się, że nikt nie będzie głodował, nie będziesz musiał gromadzić zapasów – i włączy maksymalne przetwarzanie kalorii w energię.

Ale oczywiście nie należy nadużywać, a podstawą diety jest wybór zdrowszego jedzenia.

Dużo spaceruj

Najłatwiejszym sposobem na uzyskanie wystarczającej ilości ruchu i aktywności jest chodzenie.

A jeśli nie masz czasu ani okazji, aby przejść żądane 10 tysięcy kroków, pamiętaj, że ten sam efekt daje 3 tysiące kroków – ale jeśli przejść bardzo szybko.

Więc albo chodź powoli, ale dużo lub szybko, ale nie na długo – a wynik i tak będzie imponujący!

Relaksuj się

Jednym z czynników zwiększających ryzyko otyłości, a zwłaszcza gromadzenia się tłuszczu w talii, lekarze uważają stały stres.

Kortyzol, hormon stresu, podnosi poziom cukru we krwi i wpływa na oporność komórek na insulinę. Więc jeśli chcesz utrzymać zdrową wagę, naucz się radzić sobie ze stresem i się zrelaksuj.

Medytacje, spacery, sport, osobiste rytuały, które pomagają złagodzić stres – wszystko to pomoże nie tylko twojemu układowi nerwowemu, lecz także twojej sylwetce.

Nawadniaj się

Woda jest najprostszym pomocnikiem w odchudzaniu.

Pomaga znormalizować bilans wodny i zapobiega rozwojowi obrzęku, który czyni nas cięższymi, a także pomaga radzić sobie z fałszywym uczuciem głodu.

A kawa i herbata pomagają stymulować metabolizm i aktywniej spalać tłuszcz.

Close