Written by 22:53 Poradnik Views: [tptn_views]

Czym jest topper i kiedy go kupić?

Materac nawierzchniowy, nakładka, czy top materac to określenia jednego i tego samego produktu – toppera. W ostatnich latach cieszy się on coraz większą popularnością, ponieważ spełnia wiele ważnych funkcji. A do najważniejszych zaliczyć można ochronę materaca przed uszkodzeniami i zabrudzeniami. Czym właściwie jest topper? Kiedy warto go kupić?

Co to jest topper?

Topper, czyli materac nawierzchniowy wykonany jest z pokrowca i pianki wysokoelastycznej, termoelastycznej lub lateksowej. Nakładany on jest na górę materaca właściwego, wersalki, czy też sofy. Pozwala przy tym poprawić walory użytkowe łóżka, ponieważ świetnie nadaje się do wyrównania jego powierzchni, gwarantuje wyższy komfort snu, a także utwardza podłoże.

Wszechstronne zastosowanie toppera to jednak niejedyna jego cecha, jaką się wyróżnia. Dzięki różnej grubości zaletą materacy nawierzchniowych jest także możliwość ich łatwego transportu i przechowywania. Wystarczy wybrać cienki topper, aby bez problemu schować go w łóżku lub szafie. Takie dodatki do materacy znajdziesz między innymi na https://sembella.pl/produkty/dodatki-do-materacy/.

Kiedy warto kupić topper?

Topper jest dobrym rozwiązaniem, jeśli użytkownikowi zależy na poprawie komfortu snu i walorów użytkowych łóżka. Warto więc go kupić w przypadku, gdy chce się zwiększyć lub zmniejszyć twardość posłania, a nawet je schłodzić. Aby utwardzić miękką powierzchnię, warto wybrać piankę wysokoelastyczną albo poliuretanową o podwyższonej gęstości. [PD1] Jeśli użytkownikowi zależy na większej sprężystości to powinien zdecydować się na pierwszy rodzaj pianki.

Pianka termoelastyczna charakteryzuje się tym, że reaguje na temperaturę ciała i jego nacisk, przez co użytkownik nieco zapada się w nim. Wywołuje to jednak przyjemne uczucie otulania, które niekoniecznie musi każdemu przypaść do gustu. Materac nawierzchniowy to świetne rozwiązanie, jeśli często dochodzi do przeprowadzek lub mieszkanie jest wynajmowane i nie ma sensu inwestować w drogie łóżka.

W takich sytuacjach topper daje możliwość dostosowania posłania do indywidualnych potrzeb osoby, która będzie na nim spać. W ten sposób zapewnia komfortowy i zdrowy sen. Materac nawierzchniowy jest także dobrym rozwiązaniem, gdy użytkownika nie stać na kupno nowego materaca właściwego, a stary już utracił swoje właściwości. To także praktyczna opcja w przypadku, gdy w domu są zwierzęta, ponieważ topper świetnie ochroni posłanie przed zabrudzeniem.

Na co zwrócić uwagę podczas zakupu toppera?[PD2] 

Podczas zakupu toppera warto zwrócić uwagę na kilka aspektów. Istotna jest jego twardość – na rynku można znaleźć modele od H1 do H5, gdzie pierwszy oznacza materac bardzo miękki, a drugi bardzo twardy. Warto zwrócić uwagę na grubość toppera. Im jest on grubszy, tym więcej warstw w sobie zawiera, a to z kolei przekłada się na wyższy komfort snu.

Cieńsze materace nawierzchniowe są także wygodne i mogą mieć przewagę nad grubszymi w postaci tego, że łatwiej je zrolować i przechowywać. Wybierając topper warto jeszcze pamiętać o tym, że on również potrzebuje pokrowca, który zabezpieczy go przed uszkodzeniami i zabrudzeniami.


 [PD1]Albo piankę poliuretanową. Pianka termo jest miękka, wpada się w nią 😊

 [PD2]Wprowadziłam jakies drobne zmiany w tekście więc pracuj na tym dokumencie.

Close