Written by 14:38 Kosmetyki Views: [tptn_views]

Jak wybierać kosmetyki dla alergików?

Do pielęgnacji skóry używamy różnych kosmetyków, a w nich często pojawiają się substancje o działaniu drażniącym. Szczególnie przy wrażliwej cerze ryzyko wystąpienia reakcji alergicznej jest bardzo wysokie, dlatego zaleca się w takich przypadkach stosowanie kosmetyków hypoalergicznych. Czym się one wyróżniają?

Uwaga na alergeny

W przypadku problemów skórnych warto stosować kosmetyki naturalne, do kupienia między innymi na https://eranatura.pl/. Niestety, naturalny skład jeszcze nie jest gwarancją, że dany kosmetyk nadaje się do bardzo wrażliwej cery, ponieważ uczulać mogą również wyciągi z roślin czy naturalne esencje zapachowe. Dlatego tak ważne jest rozpoznanie tego konkretnego alergenu, co pozwoli w przyszłości wybierać odpowiednie preparaty do pielęgnacji skóry.

O alergii mówimy wtedy, gdy po zaaplikowaniu kosmetyku na skórze pojawia się rumień, wypryski, suchość, trądzik, obrzęki, a dolegliwościom tym towarzyszy pieczenie, swędzenie lub mocne naprężenie skóry. Reakcja uczuleniowa pojawia się zawsze po zastosowaniu kosmetyku z alergenem. Podczas leczenia dermatologicznego wybór kosmetyków warto skonsultować z lekarzem.

Kosmetyki dedykowane dla cery alergicznej

Do oczyszczania wrażliwej cery powinno się używać delikatnych peelingów na przykład z https://eranatura.pl/kosmetyki-do-pielegnacji-twarzy/peelingi-do-twarzy-naturalne-kosmetyki/. Zamiast zwykłego mydła do mycia twarzy lepsza będzie naturalna pianka lub łagodny żel, a kremy muszą być przeznaczone do pielęgnacji cery wrażliwej. Polecanym rozwiązaniem są kosmetyki hypoalergiczne, które mają skład ograniczony do tych niezbędnych substancji aktywnych, nie mają za to barwników i kompozycji zapachowych.

Warto używać preparatów z jednej serii, tak by skóra miała kontakt z tymi samymi składnikami – wrażliwa cera źle znosi zmiany. Kosmetyki do cery alergicznej powinny mieć naturalne pH 5,5, a przed wprowadzeniem do sprzedaży każdy preparat musi przejść testy dermatologiczne, które potwierdzą, że jest to produkt hypoalergiczny, bezpieczny dla skóry ze skłonnością do alergii.

Close