Written by 17:20 Lekarze Views: [tptn_views]

Dlaczego warto zdecydować się na leczenie uzależnień pod okiem terapeuty?

W uzależnieniach nie ma nic śmiesznego. Nawet gdy dotyczą takiej niby błahostki, jak robienie zakupów mogą wpędzić w poważne problemy. Warto w porę zacząć się leczyć i zrobić wszystko, aby wrócić do życia sprzed uzależnienia. Czy można to osiągnąć samodzielnie? Samemu może być to trudne do osiągnięcia. Najczęściej lepsze efekty daje praca pod okiem specjalisty. Za momencik przekonamy się, dlaczego tak jest.

Profesjonalna terapia uzależnień – szansa na wyjście z kryzysu

Osoby uzależnione po przyznaniu się do swojego problemu zwykle już są po kilku próbach wyjścia ze swojego nałogu. Niestety, ale najczęściej są to próby, które kończą się fiaskiem. Przy czym każde kolejne nieudane podejście do wyjścia z kryzysu powoduje obniżoną motywację do kolejnych działań. Najlepiej od razu wejść we współpracę z doświadczonym specjalistą. Co mamy na myśli? Mamy na myśli terapię. Terapia uzależnień jest bezpieczna. Zawsze przebiega pod okiem doświadczonych specjalistów. Nie jest ryzykowna.

Jaka terapia uzależnień jest najskuteczniejsza?

Na pewno osoby uzależnione, które zdecydowały się na leczenie, są już na tyle zmęczone i sfrustrowane, że nie chcą słyszeć o żadnych terapiach, które nie przynoszą oczekiwanych skutków. W związku z powyższym poszukują takiej metody leczenia, która okaże się najskuteczniejsza. W centrum uzależnień zawsze terapie są dobierane pod osobę uzależnioną, stopień jej uzależnienia, jak i wiele innych czynników. Wszystko po to, aby była możliwie najskuteczniejsza.

Kto pracuje w centrum uzależnień?

Osoby uzależnione, które zgłaszają się po profesjonalną pomoc, mogą liczyć na nią nie tylko ze strony terapeuty, ale także ze strony innych osób. Kto to taki? Jest to:

  • Psycholog,
  • Psychiatra,
  • Pedagog,
  • Trener,
  • Lekarz oraz wiele innych pomocnych fachowców.

Wykorzystaj szansę i daj sobie pomóc

Podjęcie decyzji jest bardzo ważnym etapem w walce z uzależnieniami. Po pierwsze nie należy się poddawać, a po drugie nie wolno zmarnować takiej szansy. Pamiętajmy, że początki mogą być naprawdę ciężkie, jednak jest to naturalne. Nie warto się jednak poddawać. Terapie bywają naprawdę skuteczne, jednak musimy do nich podejść z odpowiednim nastawieniem.

Close