Written by 15:06 Poradnik Views: [tptn_views]

Jak pracować nad związkiem, małżeństwem, aby było udane?

Bycie w związku to wbrew pozorom nie taka prosta sprawa. To ważne, aby na szczęście pracować wspólnie, bo tylko w ten sposób życie razem będzie łatwiejsze i lepsze. Co jednak zrobić, by małżeństwo lub związek były udane?

Jak mieć udany związek?

Tak naprawdę nie ma jednego idealnego przepisu na udany związek, ponieważ wiele będzie zależało przede wszystkim od danej pary, ich charakteru, nastawiania i wielu innych czynników. Oczywiście jest kilka podstawowych kwestii, które mają ogromny wpływ na budowanie relacji. Podpowiedzi odnośnie tego, jak stworzyć udany związek opisują porady na https://polowki.pl. Jest to pewien zbiór zasad, które mogą pomóc w stworzeniu czegoś trwałego i wyjątkowego, wiele jednak będzie zależało od tego, ile pracy się w to włoży i dotyczy to nie tylko samego początku związku, ale i każdego następnego etapu. Małżeństwa z wieloletnim stażem także muszą o tym pamiętać.

Najważniejsza w związku jest rozmowa

Nie ma nic gorszego niż ciągłe kłótnie czy odwrotnie – milczenie. Jeżeli chcemy, by związek był udany i mógł trwać przez długie lata, rozmowa to podstawa. Chodzi tutaj nie tylko o naszą codzienność, ale też o mówienie o sprawach ważnych, a często i bolesnych. Jeżeli coś nam nie pasuje – mówimy o tym, jeżeli z czymś się nie zgadzamy, podejmujmy dyskusje. Spokojna wyważona rozmowa może załatwić wiele. Oczywiście wraz z nią w parze idzie inna ważna umiejętność – słuchanie.

Umiejętność bycia razem i bycia osobno

W związku ważne jest też to, by umieć wspólnie spędzać czas. Te same hobby czy zainteresowania z pewnością będą dużym atutem, ale nie są konieczne. Bywa, że ludzie zajmują się kompletnie innymi rzeczami, ale sam fakt przebywania ze sobą daje wiele radości. Z drugiej strony warto też zadbać czasem tylko o siebie i umieć od siebie odpocząć. To ważne dla zdrowej relacji i pozwala między innymi na uświadomienie sobie o tęsknocie. Oczywiście takie rozstania powinny być w miarę krótkie. Warto też czasem po prostu zająć się swoimi sprawami i mieć własne zainteresowania.

Ważne są małe gesty

Najwięcej o związku mówi nasza codzienność i to jak traktujemy siebie nawzajem. Liczą się przede wszystkim małe gesty – zaparzenie ulubionej herbaty, pytanie o to jak minął dzień, czułe pogłaskanie po głowie w przelocie, gdy wychodzimy z domu, pocałunek w policzek na pożegnanie i wiele innych. To właśnie te małe rzeczy sprawiają, że nasza codzienność kojarzy nam się z przyjemnością przebywania w pobliżu drugiej osoby. Buduje się w ten sposób nie tylko relacje, ale i pobudza organizm do produkcji hormonów szczęścia.

Zadbajcie o sprawy łóżkowe

Seks w związku nie jest najważniejszy, co jednak nie oznacza, że należy tę kwestię pominąć. Dobrze jeżeli partnerzy się znają i wiedzą co ich pobudza, co lubią. Oczywiście należałoby zadbać o regularne zbliżenia, a także o to, by co jakiś czas dokonywać modyfikacji i urozmaiceń. W ten sposób uniknie się nudy w seksie, a tym samym zniechęcenia, co niestety dopada wiele par i kończy się tym, że albo całkowicie rezygnuje się ze zbliżeń, albo szuka się doznań w innym miejscu.

Close