Written by 22:13 Poradnik Views: [tptn_views]

Jak się przygotować do zabiegu plastyki nosa?

Operacje plastyczne są coraz częściej wybieranym sposobem na poprawę wyglądu, a co za tym idzie, komfortu życia.  Rhinoplastyka jest często wybieranym zabiegiem, jeśli nie jesteśmy zadowoleni z kształtu własnego nosa.

 
Dla kogo zabieg plastyki nosa?

Plastyka nosa to zabieg, który zaleca się różnym osobom. Często klienci kierowani są na zabieg ze względu na wskazania medyczne, takie jak skrzywienie przegrody nosowej lub inne groźne dla zdrowia wady. Skrzywienie nosa może znacząco utrudniać oddychanie, stąd często zabieg rhinoplastyki jest konieczny.

Zabieg rhinoplastyki wykonywany jest w różny sposób i zależy od kształtu nosa i efektów, jakie chcemy osiągnąć. Plastyka nosa szerzej opisana jest na clinicforyou.pl – warto zapoznać się z tymi informacjami przed zabiegiem. Sama korekta nosa może być mniej lub bardziej inwazyjna, należy jednak mieć świadomość, że jest to dość poważna operacja, która wymaga odpowiedniego przygotowania.

Na czym polega zabieg plastyki nosa?

Zabieg plastyki nosa i jego ostateczny przebieg zależy od tego, co trzeba w tej sferze poprawić. Korektę nosa wykonuje się w różnych przypadkach, na przykład kontekście zmiany kształtu czubka nosa. W tym przypadku wykonuje się cięcie prostopadłe przegrody nosowej, a następnie dokonuje wtórnej rynoplastyki, to jest kolejnej korekty nosa w obszarze tkanek. Zabieg ten wykonuje się najczęściej w przypadku zapadłego czubka nosa, tak zwanego „świńskiego noska” , czy nosa w kształcie skoczni narciarskiej.  Oprócz tego, wykonuje się także takie zabiegi jak septoplastyka, czyli prostowanie przegrody nosowej, oraz konchoplastyka – korekta przerośniętych małżowin nosowych.

Plastyka nosa trwa zazwyczaj około dwóch godzin. Odbywa się przy znieczuleniu ogólnym. Takiej korekcie poddawany jest zarówno szkielet chrzęstny oraz kostny nosa. Zależnie od tego, co dokładnie trzeba w kształcie nosa poprawić, operacja może mieć kilka różnych etapów i trwać dłużej lub krócej. Warto zarówno przed, jak i po zabiegu stosować dietę opartą na witaminach i mikroelementach, aby uzupełnić ewentualne niedobory krwi (zabieg plastyki nosa może wiązać się z utratą dużej ilości krwi).

Jak przygotować się do zabiegu plastyki nosa?

Przede wszystkim, przed każdą plastyką nosa należy odbyć szereg rozmów z lekarzem prowadzącym, który zaproponuje odpowiedni zabieg dla nas. Dobry lekarz powinien wziąć pod uwagę zarówno realne możliwości, jak i nasze życzenia odnośnie przyszłego kształtu nosa i zaprezentować na specjalnych wizualizacjach spodziewane efekty.

Przed operacją wykonuje się także badania takie jak morfologia, badanie grupy i poziomu cukru we krwi, badanie na obecność wirusa HIV, poziom krzepliwości krwi i kilka innych. Dodatkowo powinno się zrobić także badanie EKG i RTG.

Przed zabiegiem należy także ograniczyć, lub najlepiej rzucić palenie. Na 3 dni przed operacją zaleca się także abstynencję od alkoholu. Powinno się także w tym czasie odstawić wszystkie lekarstwa z kwasem salicylowym i aspiryną.

Close