Written by 15:03 Lekarze Views: [tptn_views]

Bezpieczne wybielanie zębów w gabinecie stomatologicznym

Chcesz wybielić zęby, ale obawiasz się o nadwrażliwość? Pomyśl o wizycie u dobrego stomatologa, który wykona procedurę tak, by efekt był olśniewający bez skutków ubocznych!

Jak wybielać zęby?

Wybielanie zębów jest jedną z najczęściej prowadzonych procedur w ramach stomatologii estetycznej, czyli skupionej na wyglądzie uśmiechu. Za jego pomocą można usunąć z zębów widoczne na nich przebarwienia oraz nadać im atrakcyjny wygląd.

Obecnie wybielanie zębów można wykonać na dwa sposoby:

  • w domu
  • w gabinecie stomatologicznym

Domowe wybielanie zębów jest bardzo popularne, ponieważ jest łatwe, szybkie i wygodne, ale również tanie. Najczęściej używane są wtedy pasty wybielające, systemy wybielania nakładkowego, paski naklejane na zęby oraz środki w formie płynów z aplikatorami.

Gabinetowe wybielanie zębów z kolei odbywa się pod okiem stomatologa lub higienistki stomatologicznej i obejmuje metody niedostępne do wykonania w warunkach domowych. Wyróżniają się one dzięki temu znacznie lepszą skutecznością, ale również wyższym poziomem bezpieczeństwa.

Warto pamiętać o tym, że wybielanie zębów jest dostępne jedynie w prywatnych gabinetach i klinikach stomatologicznych. Prowadzi je między innymi Klinika Dentystyczna SE+ z Krakowa.

Metody wybielania zębów w gabinecie

Gabinety stomatologiczne oferują swoim pacjentom dostęp do szerokiej gamy zabiegów wybielania zębów. Na co warto się zdecydować?

1. Nakładkowe wybielanie zębów

Wybielanie zębów z użyciem nakładek w gabinecie stomatologicznym ma znacznie lepsze efekty niż to prowadzone w domu. Wynika to z faktu, że do zabiegu stosowane są wykonane na zamówienie nakładki oraz środki o wyższych stężeniach substancji wybielających.

Nakładkowe wybielanie zębów polega na wykonaniu nakładek w gabinecie oraz na przekazaniu ich pacjentowi razem ze środkiem wybielającym. Następnie pacjent stosuje nakładki ze środkiem w domu. Całkowity czas trwania zabiegu to 2 tygodnie.

2. Wybielanie lampą

Aby zyskać natychmiastowe efekty wybielania, warto zdecydować się na wybielanie lampą. Najczęściej używane są do tego celu lampy marki Beyond.

Wybielanie lampą polega na odpowiednim naświetlaniu zębów, które wcześniej pokrywane są specjalnym środkiem. Całkowity czas trwania zabiegu to około 45 minut, a wyniki można zobaczyć od razu.

Ta metoda wybielania uznawana jest za bardzo bezpieczną, ponieważ podczas niej używane są odpowiednio przetestowane środki, czas trwania zabiegu jest krótki i odbywa się on pod okiem stomatologa albo higienistki stomatologicznej. W razie pojawienia się skutków niepożądanych, na przykład nadwrażliwości, specjalista może natychmiast zainterweniować.

Osobom chcącym wybrać takie bezpieczne wybielanie zębów Kraków daje do niego dostęp w wielu gabinetach i klinikach stomatologicznych.

3. Wybielanie laserowe

Obecnie w gabinetach można skorzystać także z jeszcze jednej metody dającej natychmiastowe efekty, czyli z wybielania laserowego. Polega ona na naświetlaniu zębów za pomocą urządzeń laserowych, które dają efekt podobny do lampy Beyond.

Jaki skutki uboczne mogą pojawić się podczas wybielania zębów?

W trakcie wybielania zębów mogą pojawić się skutki uboczne, które wynikają głównie z zastosowania substancji wybielających.

Główne skutki uboczne po wybielaniu zębów to:

  • zaczerwienienie
  • obrzęk
  • pieczenie i swędzenie
  • nadwrażliwość

Skutki uboczne pojawiają się jednak dość rzadko, zwłaszcza wtedy, gdy zabieg prowadzony jest pod okiem stomatologa.

Z dokładnymi ofertami zabiegów wybielania zębów w gabinetach stomatologicznych można zapoznać się online już teraz.

Close