Written by 21:33 Poradnik Views: [tptn_views]

Jak wybrać nowoczesne żaluzje drewniane?

Żaluzje drewniane z roku na rok zyskują na popularności. To jedna z najciekawszych metod aranżacji okna w naszym domu. Okazuje się, że do wyboru mamy liczne propozycje znanych producentów. Osłona na okno uchroni nas przed wzrokiem sąsiadów i pozwoli zniwelować nadmierne dostawanie się promieni słonecznych do środka. Przyjrzyjmy się temu, jakie zalety ma drewniane żaluzje i dlaczego są tak cenione na rynku. Jak dokonać wyboru? Kiedy postawić na gustowne żaluzje z drewna?

Stylowe żaluzje drewniane

Warto podkreślić, że te produkty świetnie wpisują się w aktualnie trwający trend na naturalne materiały. Nie bez znaczenia jest fakt, że osłony są funkcjonalne. Pozwalają utrzymać we wnętrzu optymalną temperaturę i natężenie światła. Na rynku wyszukamy produkty w każdym stylu, dopasowując je do charakteru pomieszczenia. Poza tym, znaczenie ma materiał wykonania. Do wyboru mamy różne gatunki drewna, w tym także żaluzje bambusowe. Kiedy warto postawić na taką propozycję? Drewniane żaluzje spełnią oczekiwania każdego, kto lubi ekologiczne i naturalne materiały. Jeśli chcemy urozmaicić otoczenie, żaluzje z drewna są ciekawym pomysłem. 

Wymiary żaluzji drewnianych

Aluminiowe i plastikowe osłony okienne nie sprawdzą się w każdym wnętrzu. Miłośnicy stylu eko od razu pokochają modele drewniane. Podczas wyboru musimy mieć na uwadze wymiary żaluzji z drewna. Podstawową kwestią jest szerokość i wysokość okna. To najważniejsze aspekty podczas montażu żaluzji, dlatego trzeba dokładnie zmierzyć okno przed zamówieniem osłony okiennej. Co jeszcze jest istotne? Klienci powinni pamiętać o szerokości lameli. Popularne są lamele 25 mm, jednak często spotykamy też wersje 35 i 50 mm. Rzadziej z kolei stawiamy na wersje 70 mm i większe. 

Wymiary mają duże znaczenie, gdyż modele z cieńszymi lameli zamontujemy bezpośrednio na ramie okiennej. Szersze wersje potrzebują solidniejszego podparcia. Montaż w takim wypadku jest dokonywany na suficie lub na ścianie. Zazwyczaj żaluzje drewniane mają za zadanie skutecznie zasłonić całe okno, nawet w przypadku dużych okien balkonowych. Dosyć duża szerokość lameli nie będzie dobrze prezentować się w małych oknach. Uzyskamy odwrotne efekty, które nas nie zadowolą i przytłoczą otoczenie.

Materiał ma znaczenie

W procesie produkcji drewnianych żaluzji, producenci sięgają po wiele rozwiązań. Żaluzje tworzy się z litego drewna jednego rodzaju lub z mieszanek kilku gatunków. Najczęściej są to wyroby z drewna:

  • dębowego,
  • sosnowego,
  • bukowego,
  • lipowego. 

Jakie rodzaj drewna wybrać? Wszystko zależy od naszych preferencji i tego, na jaki montaż chcemy postawić. Wystrój okna z pewnością wpływa na całe otoczenie. Z pomocą drewnianych żaluzji stworzymy wnętrze przytulne i klimatyczne. 

Jak widać, drewniane żaluzje mogą posłużyć nam w wielu wnętrzach. Proces doboru nie może być przypadkowy. Znaczenie mają konkretne materiały, szerokość i wysokość okna, wymiary produktu, czy też szerokość lameli. Warto postawić na znane marki, które zapewniają dobrą jakość i przystępne ceny.

Autor: Sarmata (wszelkie prawa zastrzeżone)

Close