Written by 15:39 Poradnik Views: [tptn_views]

Jaką funkcję pełni osocze bogatopłytkowe w medycynie estetycznej? Sprawdźmy to.

Na pewno każdy z nas słyszał o osoczu bogatopłytkowym. Słyszeliśmy o nim w kontekście leczenia COVID-19. Okazuje się jednak, że osocze pomocne jest także w medycynie estetycznej. To właśnie na tej jego funkcji chcielibyśmy się skupić. Co wiemy o osoczu bahatopłytkowym? Jak może pomóc w odzyskaniu młodości? Sprawdźmy to.

Wykorzystanie osocza w medycynie estetycznej

Preparaty tego rodzaju są wykorzystywane w przeróżnych specjalizacjach medycyny. My w tym artykule chcemy się skupić na medycynie estetycznej. Osocze bogatopłytkowe jest pozyskiwane różnymi metodami. Dzięki temu jest możliwość jego wykorzystania w terapiach z zakresu medycyny estetycznej.

Obecnie w gabinetach lekarzy, którzy specjalizują się w medycynie estetycznej, korzysta się z zestawów już gotowych. Przy ich pomocy można uzyskać do pięciu mililitrów bogatopłytkowego osocza. Jest to osocze, które zawiera minimum 1 milion płytek krwi na 1 milimetr sześcienny.

Wykorzystanie osocza w mezoterapii igłowej

Obecnie jednym z popularniejszych zabiegów z zakresu medycy estetycznej, to właśnie mezoterapia igłowa. Okazuje się, że do mezoterapii igłowej używa się także wspomnianego już osocza bogatopłytkowego. Dzięki nim można walczyć ze wszelkiego rodzaju oznakami starzenia się naszej skóry. Na mezoterapię igłową szczególnie decydują się osoby, które mają już widoczną utratę gęstości oraz jędrności cery. Są to najczęściej już osoby dojrzałe.

Jak wygląda zabieg z wykorzystaniem osocza bogatopłytkowego https://www.wrosinski.pl/zabiegi/osocze-bogatoplytkowe/? Zabieg się zawsze rozpoczyna od pobrania krwi pacjenta z okoli łokciowego dołu oraz także jej odwirowania w laboratorium. Tym zajmuje się doświadczona pielęgniarka.

Następnie lekarz zajmuje się ostrzyknięciem twarzy, dekoltu oraz szyi. Ostrzyknięcie jest wykonywane osoczem bogatopłytkowym, które zostało wcześniej otrzymane. Przed rozpoczęciem zabiegu jest podawane znieczulenie. Nie musimy się obawiać żadnych bolesności podczas wykonywania zabiegu. Jeden zabieg przyniesie efekty, ale zalecane jest jego trzykrotne wykonanie. Oczywiście musimy zachować odpowiednie odstępy. Odstępy zostają najczęściej określone jako okres czterech tygodni.

Pamiętajmy, aby na zabiegi mezoterapii, czy też inne powinniśmy zdecydować się tylko w sprawdzonym miejscu. Nie możemy patrzeć na to, gdzie jest najtaniej. Zabiegi muszą być wykonywane przez osoby wykształcone w danym kierunku oraz przez osoby mające odpowiednie doświadczenie.

Oczywiście gabinet, w którym wykonuje się zabieg, powinien być bez dwóch zdań odpowiednio wyposażony, a do tego utrzymany w należytym porządku. W miejscu, które już od początku wydają nam się nieodpowiednie, nie powinniśmy nawet pytać o terminy. Na zabiegach z zakresu medycyny estetycznej nie powinniśmy oszczędzać. Pamiętajmy, że chodzi nie tylko już o sam wygląd, ale także o nasze bezpieczeństwo.

W sieci możemy znaleźć sporo historii osób, które nie do końca są zadowolone z przeprowadzonego zabiegu. Odpowiedni specjalista to absolutna podstawa.

Close