Written by 07:18 Poradnik Views: [tptn_views]

Medycyna estetyczna dla mężczyzn

Coraz więcej mężczyzn decyduje się na wykonanie zabiegów z zakresu medycyny estetycznej i z chęcią wykonują różnego rodzaju liftingi, czyli zabieg polegające na i poprawie owalu twarzy lub zastosowaniu wypełniaczy. Dzięki temu płeć męska dba o swoje dobre samopoczucie I zwiększa pewność siebie.

Obecnie zabiegi z zakresu medycyny estetycznej nie są kojarzone tylko i wyłącznie z zabiegami powiększającymi usta i stosowaniem wypełniaczy, które źle podane nienaturalnie zmieniają wygląd. Przeprowadzenie tego typu zabiegów przez doświadczonych lekarzy mających długoletnie doświadczenie, a także zmysł estetyki pozwala uzyskać piękne efekty, a także zamaskować niedoskonałości, nie zmieniając wyrazu twarzy. Coraz więcej mężczyzn dba o swój wygląd, gdyż aspekty wizerunkowe są również ważne w karierze zawodowej, bo jak mówi znane przysłowie, jak ”Cię widzą, tak Cię piszą”. Zabiegi są przeprowadzane u mężczyzn w każdym wieku. Procesy starzenia się skóry dotykają zarówno kobiety jak i przedstawicieli płci męskiej, dlatego ich skóra również staje się mniej jędrna i elastyczna. W wyniku tego nie wygląda już tak zdrowo, a na jej powierzchni pojawiają się zmarszczki, czyli przebarwienia oraz cienie pod oczami sprawiające, że twarz wygląda na zmęczoną. Warto zapoznać się z ofertą zabiegów medycyny estetycznej w gabinecie Medeste Clinic.

Zabiegi dla mężczyzn

 Nie ma konkretnych zabiegów medycyny estetycznej dla mężczyzn, ponieważ mogą oni korzystać z tej samej oferty, co kobiety, jednak popularność niektórych zabiegów przeważa. Mężczyźni decydują się z chęcią na zabiegi mało inwazyjne pozwalające osiągnąć efekty w krótkim czasie. Do takich zabiegów zaliczają się peelingi chemiczne, botoks, mezoterapia, laser frakcyjny CO2, a także modelowanie twarzy z użyciem kwasu hialuronowego. Dużo mężczyzn z gabinetu medycyny estetycznej decyduje się na wykonanie zabiegów mających na celu usunięcie worków, a także cieni pod oczami, które sprawiają, że wyglądają oni na niewyspanych i zmęczonych. Odpowiednio wykonany zabieg pozwala na szybkie pozbycie się tego problemu.

Do gabinetów medycyny estetycznej zgłaszają się również mężczyźni zmagający się ze wstydliwymi dla nich dolegliwościami. Do takich przypadłości należy nadpotliwość oraz nadmierne wypadanie włosów. To także dwa najczęściej występujące problemy, z którymi zmagają się pacjenci klinik medycyny estetycznej. Również w takich przypadkach dobrze wykonany zabieg przyniesie szybkie i zadowalające efekty. Do leczenia nadpotliwości wykorzystuje się toksynę botulinową, natomiast do rozwiązania problemu nadmiernego wypadania włosów zaleca się przeprowadzenie mezoterapii polegającej na wprowadzeniu bezpośrednio pod skórę odpowiednio skomponowanych substancji odżywczych.

Kwas hialuronowy cieszy się również dużą popularnością, gdyż jest to wypełniacz wykorzystywany do leczenia lipodystrofii polegającej na miejscowym zaniku tkanki tłuszczowej, co również przyczynia się do tego, że twarz wygląda na zmęczoną śnieg, a ponadto dodaje lat. Zastosowanie kwasu hialuronowego, który naturalnie występuje w naszym organizmie, pozwala uzyskać naturalny, a także długotrwały efekt.

Close