Written by 20:59 Dieta i ćwiczenia Views: [tptn_views]

Czy dieta pudełkowa to najlepszy sposób na zdrowe odżywianie?

Coraz częściej zwracamy uwagę na to, co ląduje na naszym talerzu. Rośnie świadomość na temat wpływu odżywiania na ludzki organizm. I prawidłowo! Z pomocą diety można skutecznie poprawić jakość życia. Czy posiłki w pudełkach to dobre rozwiązanie? Sprawdzamy!

Dlaczego zdrowe odżywianie jest ważne?

Temat prawidłowego odżywiania jest bardzo ważny w kontekście naszego zdrowia, samopoczucia, a nawet wyglądu. Podstawowym założeniem odżywiania jest dostarczanie organizmowi składników, których potrzebuje on do jak najlepszego funkcjonowania. Możemy tutaj wyróżnić składniki makro i mikro. 

Te pierwsze to białko, węglowodany i tłuszcze. W zbilansowanej diecie najwięcej powinniśmy spożywać węglowodanów, następnie tłuszczy, a na końcu białka. Makroskładniki stanowią podstawę dla mikroskładników, czyli aminokwasów, minerałów czy witamin. Jeżeli chodzi o niedobory, to bardziej powszechne są niedobory mikroskładników. 

Mogą one powodować różne objawy, takie jak zawroty i bóle głowy, spadki odporności, zmęczenie i brak energii. Dodatkowo zdrowie odżywianie minimalizuje ryzyko wystąpienia chorób serca, cukrzycy, nadciśnienia i niektórych rodzajów nowotworu. 

Czy dieta pudełkowa może pomóc w zdrowym odżywianiu? 

Zastanawiasz się, na czym polega dieta pudełkowa? Jest to stworzony przez catering dietetyczny zestaw posiłków, które dostarczane są w pudełkach pod wskazany adres o określonej godzinie. Takie rozwiązanie daje gwarancje, że spożywasz zbilansowane posiłki i niezbędne składniki odżywcze dostarczane są do organizmu. 

Dieta pudełkowa to zatem świetne rozwiązanie, które może pomóc w zmianie nawyków żywieniowych i stylu życia. Dodatkowo przejście na redukcje staje się o wiele łatwiejsze — jesz pyszne sycące dania i nie ma pokusy, by zjeść coś niezdrowego między nimi. 

Niektóre cateringi dietetyczne oferują dietę spersonalizowaną. Nie oznacza to nic innego, jak możliwość wybierania dań, które pojawią się w Twoim jadłospisie. Dzięki temu masz pewność, że dostaniesz to, co lubisz. Jeżeli chodzi o taki catering dietetyczny, działający w Radomiu, warto sprawdzić stronę: https://primate.diet/malpie-miasta/radom.

Jaką dietę pudełkową wybrać?

Na początek warto ustalić jaki efekt chcesz osiągnąć dzięki diecie. Inną dietę będzie miał sportowiec czy osoba, która chce schudnąć. Możesz również wybrać dietę pod jednostkę chorobową jak np. cukrzyca czy hashimoto oraz wybrać dietę pudełkową z 2 posiłkami i więcej. 

Przed wybraniem diety, warto odpowiedzieć sobie na pytania: co lubisz i czego nie lubisz jeść, jaki prowadzisz tryb życia, jak często odczuwasz głód i jak go znosisz? Odpowiedzi na te pytania mogą wskazać, która dieta będzie najlepsza. 

Pamiętaj, że dieta powinna być łatwa w długotrwałym stosowaniu, a do tego przyjemna. Zainwestowanie w catering dietetyczny, by pomiędzy posiłkami podjadać, mija się z celem. Jeżeli dalej nie wiesz, jaki rodzaj diety będzie dla Ciebie odpowiedni, skonsultuj się z dietetykiem. 

Close