Written by 20:15 Poradnik Views: [tptn_views]

Pranie tapicerki meblowej przez profesjonalistów

Samodzielna pielęgnacja to dobry sposób na odświeżenie materiału oraz usuwanie powierzchownych zabrudzeń. Na dłuższą metę niezbędny jest jednak fachowy sprzęt, który pozwala dotrzeć do głębszych warstw obicia. Profesjonalne pranie tapicerki meblowej w Warszawie jest realizowane przez mobilne firmy dysponujące zaawansowanymi odkurzaczami piorącymi oraz ekstraktorami ciśnieniowym. Sprawdźmy jakie metody czyszczenia tapicerki oferują nam profesjonalne firmy.

Firmy czyszczące najczęściej wykorzystują metodę ekstrakcyjną, która pozwala rozprawić się z większością zabrudzeń, a jednocześnie, zabezpieczyć meble. W tym celu wykorzystywane są zaawansowane ekstraktory ciśnieniowe. Metoda jest wyjątkowo ceniona za wysoką wydajność, dokładność, a także szybki czas realizacji. Czyszczenie metodą ekstrakcyjną pozostawia materiał wilgotny, ale czas schnięcia nie jest bardzo długi. Szamponowanie jest równie popularne. W tej metodzie wykorzystuje się szorowarkę. Specjalistyczny szampon pod wpływem szorowania zmienia się w pianę, która przenika do głębszych warstw tapicerki wywabiając plamy.

Szamponowanie jest poprzedzone bardzo dokładnym odkurzeniem materiału, a także zastosowaniem preparatu prespray. Po praniu zasadniczym można również wykorzystać odplamiacz, aby pozbyć się najbardziej uciążliwych plam. Szamponowanie to metoda na mokro, w związku z tym, musimy się przygotować na dłuższy czas oczekiwania na schnięcie materiału.

Urządzenia i preparaty do prania tapicerki

Najczęściej spotkamy się z dwoma urządzeniami odznaczającymi się różną specyfiką pracy. Doświadczony pracownik firmy sprzątającej dobiera optymalną metodę pod kątem rodzaju materiału oraz stopnia zabrudzeń. Jak działają poszczególne urządzenia?

  • Ekstraktory ciśnieniowe to złożone urządzenia, w których znajduje się zbiornik na środek czyszczący oraz wodę. Najczęściej wykorzystuje się specjalne proszki. Ekstraktor natryskuje tapicerkę, a jednocześnie odsysa wilgoć wraz z rozpuszczonym brudem. Ekstraktor oferuje dużą dokładność i wydajność. Urządzenie jest powszechnie stosowane przez firmy działające w Warszawie.
  • Szorowarka to urządzenie wyposażone w tarczę z szczotkami. Tarcza jest wprawiana w szybki ruch obrotowy, a szczotki dokładnie oczyszczają materiał. Maszyna ta często nie posiada funkcji odsysania wilgoci, w związku z tym tkanina po takim praniu jest mokra. Można jednak połączyć stosowanie tego urządzenia z ekstraktorem.

Jeśli pranie mechaniczne nie przyniesie oczekiwanych efektów, można punktowo zastosować odplamiacz, który rozprawi się z najbardziej uciążliwymi zabrudzeniami. Wybór produktów do czyszczenia jest bardzo szeroki. Niezwykle popularne są szampony do prania zasadniczego. Profesjonalne firmy oferujące pranie tapicerki meblowej w Warszawie wykorzystują preparaty prespray, które przygotowują tkaninę i ułatwiają usuwanie zabrudzeń. Z kolei do najbardziej uciążliwych zabrudzeń wykorzystuje się odplamiacze. Takie detergenty stosujemy punktowo na plamy.

Close