Written by 15:26 Poradnik Views: [tptn_views]

Wszystko, co musisz wiedzieć o mikropigmentacji skóry głowy

mikropigmentacja skóry głowy

Łysienie to powszechny problem, z którym borykają się zarówno mężczyźni, jaki i kobiety w różnym wieku. Wraz z utratą włosów tracą oni również poczucie własnej wartości i pewność siebie, zmienia się również ich postrzeganie własnego wyglądu. Łysienie może być wynikiem wielu różnych schorzeń lub mieć podłoże genetyczne, jednak nie trzeba się już godzić ze swoim zmienionym wyglądem. Sposobem na zamaskowanie tej przypadłości jest poddanie się zabiegowi mikropigmentacji skóry głowy.

Co to jest mikropigmentacja skóry głowy?

Mikropigmentacja skóry głowy to niechirurgiczny i stosunkowo nieinwazyjny sposób na ukrycie oznak łysienia. Dzięki tej metodzie można uzyskać efekt, który w naturalny sposób będzie imitował mieszki włosowe. Stosuje się ją głównie u mężczyzn do odtworzenia linii włosów i osiągnięcia wrażenia ogolonej głowy. Ten zabieg sprawdzi się jednak również u osób, które noszą dłuższe fryzury a borykają się z problemem łysienia plackowatego i przerzedzenia włosów. W takim wypadku wykonanie zabiegu mikropigmentacji pozwoli optycznie zagęścić owłosienie i zamaskować jego miejscowy brak.

Na czym polega zabieg mikropigmentacji skóry głowy?

Mikropigmentacja skóry głowy to zabieg polegający na wprowadzeniu za pomocą cienkiej igły odpowiedniego barwnika do najgłębszej warstwy naskórka. Wykonanie pojedynczych mikronakłuć pozwala precyzyjnie wprowadzić pigment i nadać mu pożądany kształt. Dzięki profesjonalnemu wykonaniu możliwe jest otrzymanie naturalnie wyglądającej imitacji włosów, które właśnie odrastają. Dzięki dostępności wielu odcieni pigmentów, zabieg można wykonać dla każdego koloru włosów, jasna barwa nie jest tutaj wyjątkiem.

Wskazania do wykonania mikropigmentacji skóry głowy

Zabieg mikropigmentacji skóry głowy stosuje się u osób, które cierpią z powodu miejscowego i całkowitego łysienia, m.in.:

  • łysienia androgenowego;
  • łysienia plackowatego;
  • obecności blizn na skórze głowy;
  • przerzedzonych włosów.

Wprowadzenie barwnika pod powierzchnię skóry pokrytej bliznami pozwala je zatuszować, co znacząco wpływa na samopoczucie i samoocenę osoby, która je posiada.

Jak długo utrzymuje się efekt zabiegu?

Pierwsze efekty mikropigmentacji skóry głowy są widoczne zaraz po jej wykonaniu, a zaczerwienienie po prawidłowo wykonanym zabiegu utrzymuje się jedynie od paru godzin do 2 dni. Początkowo pigment ma bardzo intensywną barwę, która jednak powinien zblednąć po około tygodniu i stać się bardziej naturalny. Efektem zagęszczonych włosów można się cieszyć od 2 do 6 lat, jest to uzależnione od indywidualnych reakcji skóry na wstrzyknięty pigment.

Jakie korzyści niesie za sobą zabieg mikropigmentacji skóry głowy?

Główną zaletą wykonania mikropigmentacji skóry głowy jest odzyskanie naturalnej linii włosów i ich optyczne zagęszczenie. Znacząco wpływa to na wzrost samooceny i pewności siebie wśród osób, które zdecydowały się na poddanie temu zabiegowi. Jego prawidłowe wykonanie stymuluje również do wzrostu pozostałe włosy. Jest to spowodowane lepszym ukrwieniem skóry poprzez jej delikatne nakłucia. Dowiedz się więcej o mikropigmentacji na stronie: https://klinikasmp.pl/co-to-jest-mikropigmentacja-skory-glowy/

Close