Written by 17:51 Lekarze Views: [tptn_views]

Centrum stomatologiczne Wrocław, któremu możesz zaufać

centrum stomatologiczne Wrocław

Już od najmłodszych lat jesteśmy uczeni tego, jak istotne jest dbanie o prawidłowy stan zdrowia zębów. Niestety, w dorosłym życiu często przykładamy do tego coraz mniejszą wagę, przynajmniej, jeśli chodzi o regularne wizyty kontrolne u dentysty. Czym jest to spowodowane? Często wiąże się to z obawą przed dyskomfortem i bólem. Paradoksalnie, unikanie udania się do gabinetu przez długi czas może prowadzić do rozwoju poważniejszych stanów wymagających bardziej skomplikowanego leczenia.

Niemniej jednak, dobre centrum stomatologiczne Wrocław nawet w takich sytuacjach powinno być w stanie zapewnić pacjentowi komfortowe, bezstresowe warunki, które zneutralizują wszelkie niedogodności. Dobrze jest także wiedzieć wcześniej, czego można spodziewać się po zabiegach, które powszechnie wywołują większy niepokój.

Chirurgia stomatologiczna – zalecenia i przebieg zabiegu

Istnieje wiele powodów, dla których usuniecie zęba jest konieczne. Może to być związane ze zniszczeniem zęba w wyniku urazu lub próchnicy, bądź w sytuacjach, gdy tkanka zostaje zniszczona przez zakażenia wokół zęba i nie jest możliwe działanie metodami zachowawczymi. Czasami również jest zalecane, gdy ząb z różnych przyczyn nie może przebić się przez warstwę dziąsła lub gdy usunięcie zęba będzie korzystnie wpływać na korekcję wady zgryzu.  W każdym indywidualnym przypadku, centrum stomatologiczne Wrocław przeprowadzi dokładny wywiad i sprawdzi stan uzębienia. Wymagane może być dodatkowo wykonanie zdjęcia rentgenowskiego.

Ekstradycję zęba zawsze poprzedza znieczulenie miejscowe lub ogólne, czyli narkoza – w zależności od stanu zdrowia pacjenta i skomplikowania zabiegu. Już po usunięciu, w miejscu zęba umieszczana jest sucha, sterylna gaza, którą pacjent powinien pozostawić w ustach przez 15 do 30 minut w celu uniknięcia krwawienia. Pomaga to ponadto utrzymać czystość w miejscu ekstradycji, co z kolei pozwoli uniknąć wystąpienia zakażeń. Po zabiegu, przez kilka godzin nie należy jeść ani pić gorących napoi czy alkoholu. Nie wolno też palić tytoniu czy przepłukiwać silnie jamy ustnej. Warto zatem mieć to na uwadze jeszcze przed udaniem się do gabinetu.

Centrum stomatologiczne Wrocław – endodoncja

Endodoncja jest dziedziną stomatologii zajmującą się leczeniem chorób miazgi zęba, co w większości przypadków wymaga leczenia kanałowego. Termin ten budzi szczególnie wiele obaw u pacjentów, ponieważ ten rodzaj leczenia jest przeważnie zarówno czasochłonny, jak i kosztowny.

Poszczególne etapy leczenia kanałowego są realizowane w trakcie kilku wizyt w gabinecie dentystycznym. Pierwszy z nich polegać będzie na usunięciu chorej lub martwej miazgi zęba. Wówczas, kanał jest leczony i wypełniany, co ma na celu uszczelnienie kanału korzenia zębowego.

Najczęstszymi przyczynami choroby miazgi zęba jest nieleczona próchnica, bądź też powstają one w wyniku uszkodzenia samego zęba. Brak odpowiedniej reakcji może doprowadzić do uszkodzenia podstawy kostnej wokół zęba, a w konsekwencji tego również do wielu powikłań o charakterze ogólnoustrojowym. Dowodzi to zatem ponownie jak istotna jest właściwa profilaktyka własna oraz ta wykonywana przez centrum stomatologiczne.

Close