Written by 19:20 Lekarze Views: [tptn_views]

Hipnoterapia – czym jest i gdzie można się jej nauczyć?

Hipnoterapia to leczenie psychiki z wykorzystaniem stanu zwanego hipnozą. Z poniższego artykułu można dowiedzieć się, czym dokładnie jest hipnoza, hipnoterapia i na jakich polach można ją stosować. Artykuł opisuje także usługi firmy Akademia Hipnoterapii prowadzonej przez doświadczony duet hipnoterapeutów.

Czym dokładnie jest hipnoterapia i na czym polega?

Najogólniej mówiąc, hipnoterapia to leczenie z wykorzystaniem hipnozy. Wypada więc najpierw zdefiniować tę ostatnią. Jest to stan, w którym umysł skupiony zostaje na bodźcach w tak zwanym obszarze zogniskowania, a bodźce spoza tego obszaru docierają w stopniu osłabionym lub nawet żadnym. Przydatność hipnoterapii polega na tym, że w stanie hipnozy uzyskuje się dostęp do podświadomości. Dzięki temu możliwe staje się rozwiązanie wielu problemów natury psychicznej u samego źródła. Może to dotyczyć problemów emocjonalnych, ale także traum czy zaburzeń odżywiania lub zachowania.

Gdzie można uczyć się hipnoterapii?

Znanym i doświadczonym podmiotem oferującym szkolenie z hipnozy jest Akademia Hipnoterapii. Jest to firma założona przez duet hipnoterapuetów, który poznał się na jednym ze szkoleń specjalistycznych, po czym postanowił sam takowe organizować. W Akademii możliwe jest nie tylko uczenie się od jej prowadzących, lecz także wymiana doświadczeń i wiedzy z innymi adeptami tej sztuki. Kursanci mogą liczyć na merytoryczną, ciepłą pomoc ze strony zarówno mentorów jak i innych, bardziej zaawansowanych kursantów.

Jakie kursy hipnozy są dostępne w Akademii Hipnoterapii?

Istnieje ich wiele i są to:

  • Specjalistyczny kurs hipnoterapii poziom podstawowy. Teoria stanowi jedynie 30% kursu, a certyfikacja uzyskiwana jest poprzez superwizję. Uczy on między innymi tworzenia nagrań do autohipnozy czy wprowadzania klienta w trans
  • Specjalistyczny kurs hipnoterapii poziom zaawansowany. Pogłębia on wiedzę z poziomu niższego
  • Specjalistyczne szkolenie hipnozy – zaburzenia odżywiania. W ramach tego kursu możliwe jest poznanie autorskiej metody Raport SlimMarc.
  • Specjalistyczne szkolenie hipnozy – zaburzenia lękowe. Uczy leczenia nerwic, bóli psychosomatycznych, depresji czy bezsenności.
  • Specjalistyczne szkolenie hipnozy – pewność siebie

Kiedy i jak odbywają się szkolenia?

Szkolenie z hipnozy odbywa się regularnie, w różnych miastach w całej Polsce. Aby znaleźć dogodny dla siebie czas i miejsce, należy regularnie zaglądać na stronę Akademii Hipnoterapii. Uwzględniwszy doświadczenie i autorskie metody prowadzących ją hipnoterapeutów zdecydowanie warto skorzystać z ich usług. Ponadto Akademia Hipnoterapii jako jedyny tego rodzaju podmiot na polskim rynku nie zostawia absolwenta kursów samemu sobie. Możliwa jest superwizja a także stały dostęp do materiałów z ukończonych kursów, by w każdej chwili możliwe było przypomnienie sobie jego treści.

Close