Written by 21:17 Lekarze Views: [tptn_views]

Implanty Kraków – cena tego sposobu na piękny uśmiech

Implanty Kraków

Jeśli ktoś nie lubi brać udziału w sesjach fotograficznych, przyczyną wcale nie musi być lęk przed lampą błyskową albo inna wymyślona naprędce historia. Powód takiej niechęci może być bardzo prozaiczny – brak kilku zębów i niemożność zaprezentowania przed obiektywem naturalnego uśmiechu. A przecież każdemu może się zdarzyć utrata zęba z powodu erozji szkliwa, pęknięcia lub jakiegoś innego nieprzyjemnego wypadku. Jeśli coś takiego przydarzyło się Tobie, nie musisz dłużej wymyślać nowych sposobów ukrywania swojego uśmiechu. Wcale nie musisz akceptować niekomfortowego stanu brakującego zęba i żyć dalej w tym nieprzyjemnym poczuciu. Rozwiązaniem jest stomatologia odtwórcza, a jej przedstawiciele pracują, aby zapewnić pacjentom pewność pięknego uśmiechu. Dlaczego implanty dentystyczne są tak skutecznym rozwiązaniem, czym właściwie są implanty Kraków i czy są odpowiednie dla Ciebie?

Jakie rozwiązania oferują implanty Kraków?

Implanty dentystyczne są uznawane w medycynie za najbardziej niezawodne i bezpieczne rozwiązanie braków zębowych. Zazwyczaj wykonana z tytanu śruba łączy się z kością szczęki w celu zastąpienia korzenia uszkodzonego zęba. Implanty stanowią mocny, trwały podkład pod sztuczne zęby. Protezy i mosty dentystyczne są połączone bezpośrednio z implantami, tworząc bardziej naturalne wrażenie niż tradycyjne mosty i protezy; znacznie zmniejszając problemy z mową i jedzeniem.

Dentystyczne Implanty Kraków można uznać za długoterminowe rozwiązanie problemu utraty zębów, jeśli są utrzymywane przez klienta na tym samym wysokim poziomie higienicznym, co naturalne zęby. Regularne czyszczenie we właściwy sposób i uczęszczanie na wizyty konserwacyjne będą miały ogromny wpływ na trwałość leczenia. Dzięki starannej opiece implanty te mogą służyć przez wiele lat – ale tak jak w przypadku każdego implantu chirurgicznego, nie ma dożywotniej gwarancji, gdyż trwałość implantu zależy przede wszystkim od właściwej pielęgnacji przez klienta.

Jeśli pacjenci zaniedbują swoje implanty, może na nich rozwinąć się powłoka bakteryjna, a jeśli nie zostanie w porę dostrzeżona i zostanie przeoczona, może to doprowadzić do infekcji dziąseł, krwawienia i codziennego dyskomfortu – podobnego do problemów, jakie często pojawiają się w przypadku naturalnych zębów.

Cena pojedynczego implantu zębowego mieści się w przedziale od 1500 do około 5000 zł. Oczywiście wycena różni się w zależności od wybranego centrum stomatologicznego oraz indywidualnych potrzeb pacjenta.

Czy dentystyczne implanty Kraków są naprawdę potrzebne?

Wiele osób po utracie zęba dochodzi do wniosku, że taka strata jakoś szczególnie im nie przeszkadza. Wiadomo, że w większości przypadków taka deklaracja nie jest prawdziwa i jest tylko sposobem na przekonanie siebie do słuszności podjętej decyzji. Tymczasem – kiedy tracisz ząb, otaczające zęby muszą dostosować się do zwiększonego nacisku i stresu. To może sprawić, że Twoje zęby będą podatne na pękanie, ubytki i infekcje. Wielu pacjentów z utratą zębów tylnych dostosowuje zgryz, żując tylko z jednej strony; osłabienie mięśni szczęki i kości. Podobnie jak reszta naszego ciała, nasza kość szczęki jest zdrowa i kompetentna dzięki ćwiczeniom. Kiedy zaniedbamy szczękę, nawet z jednej strony, kość wewnętrzna i tkanka łączna stają się kruche.

Ponadto zęby wspierają się nawzajem i zapobiegają rozsuwaniu się sąsiednich zębów. Kiedy pojawia się między nimi dziura po utracie zęba, zaczynają się oddalać, powodując niewspółosiowość i dalszą wrażliwość. Implanty Kraków działają jak duplikat naturalnych zębów i przywracają delikatną równowagę struktury zębowej pacjenta. Dlatego tak ważne jest podejmowanie działań w celu utrzymania nienaruszonej struktury i higieny zębów.

Współczesna wiedza i rozwój technik dentystycznych pozwalają na oferowanie implantów stomatologicznych pacjentom w każdym wieku, w zależności od stanu zdrowia. Możliwe jest wszczepienie implantów w momencie, gdy szczęka przestanie rosnąć, ale u młodszych pacjentów leczenie można rozpocząć dopiero po całkowitym rozwinięciu kości szczęki. Jeśli szukasz sposobu na przywrócenie pięknego uśmiechu, implanty Kraków to idealne rozwiązanie. Warto umówić się na rozmowę i konsultację w celu uzyskania dodatkowych informacji.

Close