Written by 07:05 Kosmetyki Views: [tptn_views]

Oliwa ozonowana – działanie, opinie

Dwa składniki, które w pielęgnacji i leczeniu wykorzystywane są już od bardzo wielu lat: oliwa z oliwek extra vergine oraz ozon, czyli aktywny tlen. Co wyjdzie z ich połączenia? Doskonała oliwa ozonowana. Opinie wśród użytkowników i specjalistów ma ona wręcz doskonałe. Wykazuje bowiem ona bowiem silne działanie przeciwzapalne, przeciwbakteryjne oraz przeciwgrzybicze. Do tego spowalnia ona naturalne procesy starzenia, odżywiając skórę, regenerując ją oraz ujędrniając. 

Ozonowana oliwa z oliwek. Jak działa?

Dobrze znany nam ozon posiada właściwości, dzięki którym łatwo wiąże się z tłuszczami, zwłaszcza z oliwą z oliwek tłoczoną na zimno. Wskutek połączenia tych dwóch składników powstaje właśnie oliwa ozona pełna związków chemicznych zwanych ozonkami. Czym one są? W pełni bezpiecznymi składnikami działającymi jako nośniki ozonu, które nie poddają się szeroko występującym procesom utleniania. Specyficzna struktura ozonków sprawia, że dobroczynne mikroelementy łatwiej przenikają nawet do tych głębokich warstw ludzkiej skóry. 

Ten proces sprawia, że oliwa ozonowana właściwości kosmetyczne ma z grupy tych, które wzmacniają chemiczne reakcje w ciele odpowiadające za procesy jego regeneracji. Tkanki skórne w ten sposób zyskują większą witalność, mikrokrążenie jest o wiele lepsze (dotyczy to zarówno krwi, jak i limfy), a same komórki stają się w pełni odżywione i doskonale dotlenione.

Oliwa ozonowana na paznokcie? Nie tylko!

Co dokładnie zawiera w sobie oliwa z oliwek? Co sprawia, że właśnie ją wybiera się do terapii dermatologicznych i pielęgnujących zabiegów kosmetycznych? To przede wszystkim cała masa witamin. Wspomnijmy tylko o witaminach F, E, D, C, B, A. Do tego dochodzą polifenole oraz antyoksydanty. Patrząc na skład od razu wiadomo, że oliwa ozonowana zastosowanie musi mieć wszechstronne i bardzo skuteczne. Wystarczy powiedzieć, że mocno nawilży ona nasze ciało, zregeneruje je, natłuści i będzie chroniła przed szkodliwym działaniem promieniowania UVB oraz UVA. Dodatkowo sprawi ona, że skóra dojrzała będzie zdecydowanie wolniej się starzała.

Czytając powyższy bogaty zestaw doskonałych właściwości nie sposób nie poruszyć tematu: oliwa ozonowana cena. By ją poznać, spójrzmy chociażby na takie specjalistyczne preparaty jak krem z oliwą ozonowaną do stóp Ozone reBuilder Pharm Foot czy pochodzący od tej samej marki  spray Ozone Guard. Są to bardzo dobre kosmetyki z oliwą ozonowaną, które pomogą w wielu dolegliwościach. Patrząc na nie dowiemy się tego, ile dokłądnie kosztują preparaty z oliwą ozonowaną.

Close