Written by 16:24 Kosmetyki Views: [tptn_views]

Proteinowa baza hybrydowa – co to takiego i w czym jest lepsza od pozostałych produktów?

Jaka baza hybrydowa wzmocni i odżywi paznokcie? Wypróbuj produktu z proteinami. Rekomenduje go wiele zadowolonych kobiet. To nie jedyny rodzaj bazy, który może przypaść Ci do gustu. Wybór podkładów pod hybrydę jest naprawdę duży.

Baza jest bardzo ważnym elementem manicure hybrydowego. Wpływa ona na trwałość całej stylizacji. Na pytanie, czy można zrobić hybrydę bez bazy, odpowiadamy stanowcze nie! Ten produkt nie tylko wzmacnia, ale też wygładza płytkę. A ta jest z natury nierówna, czasem pofalowana lub po prostu zniszczona. Jeśli więc zastanawiasz się, czy najpierw powinna być zaaplikowana baza, czy top, pamiętaj, że właśnie baza jest pierwszą warstwą manicure. Top nadaje ostateczny szlif stylizacji i chroni ją przed zarysowaniami. Duet tych dwóch produktów sprawia, że hybryda jest prawie nie do zdarcia!

Klasyczna baza pod hybrydę

Baza hybrydowa jest ważnym produktem. Jak dostosować ją do indywidualnych cech paznokcia i osiągnąć tym samym pożądany skutek, czyli trwały manicure? Jeśli Twoja płytka cieszy się dobrą kondycją i jest z natury twarda, na początek zadowoli Cię klasyczna baza pod lakier hybrydowy. Za pomocą tego produktu wykonasz trwały manicure. Na dodatek ma ona delikatny, hipoalergiczny skład tak jak bazy hybrydowe od Cosmetics Zone.

Kolorowa baza budująca

Nowoczesne bazy wielofunkcyjne

Lubisz produkty wielozadaniowe? Wypróbuj kolorowych baz o właściwościach przedłużających. Są one bardzo mocne i pozwalają nadbudować płytkę od kilku mm do nawet 1 cm! To np. bazy żelowe i kauczukowe. Polubią je osoby o łamliwej, zniszczonej płytce. Baza kauczukowa dopasowuje się do paznokcia i jest elastyczna – jak więc jej używać? To nic skomplikowanego. Zawsze musisz pamiętać, że warstwy hybrydy nie powinny być zbyt grube. Przesadnie szczodra aplikacja produktów utrudnia ich utwardzenie w lampie. Bezpośrednią konsekwencją takiego zachowania może być wystąpienie alergii.

Jeśli wybierzesz kolorową bazę, możesz wykonać klasyczne stylizacje, np. french manicure i baby boomer, bez używania kolorowej hybrydy. Odcienie tych rodzajów podkładów są zazwyczaj naturalne. To jasne róże i kremy z palety nude.

Kolorowa baza z drobinkami

Baza hybrydowa proteinowa, co to jest?

Zarówno posiadaczki mocnych, jak i słabych paznokci polubią bazę proteinową. Jej szczególną zaletą są właściwości odżywiające. I właśnie tą cechą wyróżnia się ona na tle innych baz. Zawarte w składzie proteiny mogą pozytywnie wpłynąć na kondycję płytki i przyspieszyć jej wzrost. Wiele kobiet końcu doceniło dodatkową możliwość zadbania o paznokcie.

Poza tym baza z proteinami wzmacnia i pogrubia płytkę. Po aplikacji produktu paznokcie są mocniejsze, twardsze i bardziej odporne na urazy mechaniczne. Niektóre firmy oferują wersje tych baz umożliwiające lekkie nadbudowanie i przedłużenie płytki.

Aplikacja bazy z proteinami

Większość baz proteinowych ma dość gęstą konsystencję. Dzięki temu ryzyko, że produkt rozleje się na skórki, zostaje zminimalizowane. To z kolei gwarantuje trwały manicure, ponieważ ani woda, ani bąbelki powietrza nie wnikną pod hybrydę, która ściśle przylega do płytki. Mniejsze jest również prawdopodobieństwo wystąpienia uczulenia. 

Jak aplikować proteinową bazę? Zazwyczaj użytkowniczki pozytywnie oceniają łatwość w rozprowadzaniu tego rodzaju specyfiku na paznokciach. Możliwe, że jeśli nigdy wcześniej nie miałaś w dłoniach gęstej, niemalże żelowej bazy, będziesz musiała się do niej przyzwyczaić. Warstwa produktu powinna być cienka i precyzyjna. Utwardzaj ją w czasie sugerowanym przez producenta.

Close