Written by 18:46 Kosmetyki Views: [tptn_views]

Herbata nie tylko do picia, lecz również na włosy

Herbata jest napojem znanym od dawna i używanym w celach kulinarnych, leczniczych, jak i kosmetycznych. Zwłaszcza zielona herbata posiada zdrowotne właściwości, które są coraz bardziej cenione wśród ludzi na całym świecie. Z racji tych cennych właściwości zielona herbata jest składnikiem wielu kosmetyków, w tym również kosmetyków do włosów i odżywek do skóry głowy. Ten wspaniały i zdrowy napój pochodzący z zielonej herbaty jest także każdego dnia pity przez miliony ludzi na świecie w celach leczniczych.

Płukanka z herbaty w połączeniu z innymi roślinami

Zielona herbata jest bardzo dobrym produktem, który można zastosować do płukania włosów po umyciu ich szamponem i spłukaniu wodą. Wystarczy tylko zaparzyć parę saszetek herbaty i wywarem namaścić głowę wcierając napar w skórę głowy i we włosy. Trzeba jednak pamiętać, że napar z zielonej herbaty może lekko rozjaśniać włosy.

Zieloną herbatę można stosować też jako jeden ze składników płukanki i wtedy płukanka będzie jeszcze bardziej intensywna i jeszcze bardziej korzystna dla włosów i skóry głowy, przy czym nie będzie rozjaśniać włosów, a tylko je lekko przyciemnić. Płukanka taka będzie składała się z zaparzonej zielonej lub ciemnej herbaty, z zaparzonej kawy oraz zaparzonej pokrzywy, skrzypu polnego i szałwii. Płukanka taka jest wspaniałym wzmacniaczem włosów, bo działa dodatnio na cebulki włosowe, dodaje włosom gęstości, blasku i sprawia, że prześwitująca łysina zarasta nowymi włosami. Płukankę taką trzeba stosować po każdym umyciu włosów szamponem i dokładnym spłukaniu letnią wodą. Jest to również napar, którym można przemywać skórę twarzy i szyi.

Z samej zielonej herbaty jak i z połączenia jej na przykład ze skrzypem polnym lub szałwią można sporządzić wcierkę do włosów i stosować ją tak często, jak chcemy. Lecz należy liczyć się z efektem rozjaśniania włosów. Wcierka taka pomaga w ukrwawieniu skóry głowy i tym samym jest skutecznym sposobem walki z wypadającymi włosami.

Wpływ zielonej herbaty na włosy i skórę głowy

Zielona herbata jest bogatym źródłem witaminy C i E, które stymulują porost włosów. Jet ona również bogatym źródłem polifenoli. Polifenole są to organiczne związki chemiczne występujące naturalnie w roślinach. Wykazują one działanie antynowotworowe i zapobiegające powstawaniu chorób układu krwionośnego. Oprócz zielonej herbaty dostarczycielami polifenolu są winogrona, jagody, kakao, orzechy, chmiel, oliwa z oliwek i skórki niektórych owoców.

Zielona herbata zawiera również silne przeciwutleniacze zapobiegające łysieniu i posiadające właściwości przeciwzapalne. Stymulacji włosów sprzyja też zawarty w zielonej herbacie antyoksydant. Natomiast mieszcząca się w niej witamina B5 ma działanie regenerujące i nawilżające poprzez co uzdrawia skórę głowy, wzmacnia cebulki włosowe i zapobiega rozdwajaniu się końcówek włosów.

Zielona herbata służy również do przyrządzania zdrowego napoju o licznych właściwościach zdrowotnych. Napój taki dodaje energii i uspakaja, jak i działa na organizm odmładzająco. Dlatego warto na co dzień pamiętać o zielonej herbacie. Specyficzny smak zielonej herbaty można zniwelować dodatkami np. sokiem lub ziołami.

Close