Written by 18:28 Dziecko Views: [tptn_views]

Jak prawidłowo pielęgnować płodność?

Być może nie myślisz teraz zbytnio o posiadaniu dzieci, ale teraz masz okazję dokonać dobrych wyborów dotyczących swojej płodności w przyszłości.
Może nie myślisz zbyt wiele o posiadaniu dzieci w przyszłości. Dla większości ludzi jest to coś, o czym myślisz, kiedy dorośniesz. Większość ludzi może mieć dzieci i płodzą dziecko krótko po tym, kiedy zdecydują, że będą starać się o dzieci.
Po osiągnięciu dojrzałości płciowej można zajść w ciążę lub zapłodnić kobietę. Jeśli dbasz o swoje zdrowie seksualne, dbasz również o swoją płodność, dzięki czemu możesz łatwo zajść w ciążę, kiedy chcesz.

Przymusowa bezdzietność.

Kiedy chcesz mieć dzieci, ale nie zachodzisz w ciążę, nazywa się to niechcianą bezdzietnością. Ci, którzy tego doświadczają, często uważają to za bardzo smutne i trudne.
Na szczęście większość osób zachodzi w ciążę z niewielką pomocą. Mogą istnieć różne powody, dla których niektórzy nie zachodzą w ciążę, chociaż chcą i się starają. Coś może być nie tak z kobietą lub mężczyzną, ale nie zawsze można dowiedzieć się co jest tego powodem.

Zmniejszona płodność z powodu choroby przenoszonej drogą płciową.
Niektóre kobiety rodzą się z chorobami lub stanami, które utrudniają zajście w ciążę. Niektórzy mężczyźni mają bardzo słabą jakość nasienia, a niekiedy wcale nie mają nasienia.
Większość ludzi ma wrodzoną zdolność do poczęcia. Możliwości można zmniejszyć w ciągu życia z powodu różnych rzeczy. Zakażenia przenoszone drogą płciową są najczęstszym powodem zmniejszania płodności.

Możesz zadbać o swoją płodność.

Jedną z najważniejszych rzeczy, które możesz zrobić, jest upewnienie się, że nie zarazisz się infekcją przenoszoną drogą płciową. Robisz to za pomocą prezerwatywy podczas seksu. Chlamydia to choroba weneryczna, która może zaburzać zdolność poczęcia, zarówno u kobiet, jak i u mężczyzn.

Nawet jeśli nie uważasz, że dotyczy to ciebie teraz, ważne jest, aby mądrze postępować, aby zachować swoją płodność na przyszłość:

  • Używaj prezerwatywy podczas seksu z nowym partnerem.
  • Jeśli uprawiałeś seks z nowym partnerem bez prezerwatywy, powinieneś zrobić test na obecność chlamydii.
  • Jeśli chorujesz na chlamydię i nadal uprawiasz seks z kimś bez prezerwatywy, powiedz swojemu partnerowi, aby mógł sprawdzić, czy został zarażony.

Styl życia wpływa na płodność.

Nie tylko chlamydia i inne infekcje przenoszone drogą płciową mogą wpływać na zdolność do posiadania dzieci. Jak żyjesz i jaki styl życia prowadzisz ma wpływ na płodność kobiet i mężczyzn.
Palenie papierosów, alkohol i nadwaga mogą utrudniać zajście w ciążę. Niektóre zmiany stylu życia mogą poprawić płodność zarówno u mężczyzn, jak i u kobiet, jeśli zachorowali z powodu alkoholu, otyłości lub palenia papierosów. Dotyczy to na przykład jakości nasienia mężczyzn, ale także zdolności kobiet do poczęcia.

Close